eReport.sk
Europoslanec Ivan Štefanec (KDH). Foto: tasr

List, ktorý inicioval slovenský europoslanec, podpísalo 51 jeho kolegov. Ide o vakcíny a Taiwan

Desiatky europoslancov vyzvali listom predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú, aby EÚ zabezpečila pre Taiwan dodávky schválených vakcín proti ochoreniu Covid-19.

List, ktorý inicioval slovenský poslanec Európskeho parlamentu (EP) Ivan Štefanec (KDH), podpísalo aj ďalších 51 europoslancov z 20 členských krajín eurobloku zo siedmich rôznych politických frakcií.

Zo slovenských europoslancov sa pod výzvu podpísali aj Lucia Ďuriš Nicholsonová (nezávislá), Eugen Jurzyca (SaS), Miriam Lexmann (KDH), Peter Pollák (OĽaNO) a Michal Wiezik (SPOLU).

Iniciátor listu pripomenul, že Taiwan pomohol s ochrannými zdravotníckymi prostriedkami aj ďalším krajinám, vrátane štátov EÚ v období, keď ich ešte nemali dostatok. V súčasnosti má ale Taiwan z rôznych dôvodov veľmi nízku zaočkovanosť a len obmedzený prístup k vakcínam.

„Spoločne s kolegami sme presvedčení, že je čas na prejavenie solidarity a zaslanie dodávok očkovacích látok na tento ostrov,“ uviedol Štefanec, podľa ktorého je zatiaľ úplne zaočkovaných proti covidu len menej ako sedem percent z 23,5 milióna obyvateľov Taiwanu.

Uviedol, že na Taiwan poslalo už schválené proticovidové vakcíny viacero štátov EÚ vrátane Slovenska, ako aj Spojené štáty a Japonsko, a teraz by tak podľa neho mala urobiť aj Európska únia ako celok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson reaguje po tom, ako dostal druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca v Londýne 3. júna 2021.
  2. Príprava vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca vo vakcinačnom centre v nemeckom Ebersbergu.
  3. Na archívnej snímke zo 17. februára 2021 sú ampulky vakcíny Moderna proti ochoreniu COVID-19.
  4. Vakcína od spoločnosti AstraZeneca
  5. Europoslankyňa Miriam Lexmann.
  6. Zuzana Čaputová počas videopríhovoru.
  7. Riaditeľ programu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pre núdzové situácie Michael Ryan (vľavo) a šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

List, ktorý inicioval slovenský europoslanec, podpísalo 51 jeho kolegov. Ide o vakcíny a Taiwan

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti