eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson reaguje po tom, ako dostal druhú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca v Londýne 3. júna 2021.
Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Johnson: Zaočkovať svet do konca roka 2022 by bolo najväčším počinom v dejinách medicíny!

Britský premiér Boris Johnson využije nadchádzajúci summit krajín skupiny G7, aby vyzval svetových lídrov na prijatie záväzku, že svetová populácia bude proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaná do konca roka 2022. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Očakáva sa, že Johnson na stretnutí s ostatnými svetovými lídrami v anglickom grófstve Cornwalle (11.-12. júna) zdôrazní dôležitosť globálneho očkovania. Lídri krajín G7 sa prvýkrát fyzicky stretnú od vypuknutia pandémie.

“Svet očakáva, že zvládneme najväčšiu výzvu povojnovej éry: poraziť covid a viesť globálnu obnovu riadenú našimi spoločnými hodnotami,“ uviedol v nedeľnom vyhlásení. “Zaočkovať svet do konca budúceho roka by bolo najväčším počinom v dejinách medicíny,” dodal.

Sedem priemyselne najvyspelejších krajín (G7) – Británia, Francúzsko, Japonsko, Kanada, Nemecko, Taliansko, Spojené štáty – sa v máji zaviazalo, že bude finančne podporovať globálny distribučný program COVAX, ktorého cieľom je pod záštitou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) spravodlivo distribuovať vakcíny proti novému koronavírusu.

Ministri zahraničných vecí krajín G7 však neoznámili novú iniciatívu na zlepšenie prístupu k očkovacím látkam, a to ani napriek opätovným výzvam medzinárodného spoločenstva, aby G7 urobila viac pre pomoc chudobnejším krajinám.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport