eReport.sk
Kauza Dobytkár na súde. Foto: tasr

Do kauzy Dobytkár zasiahol Covid. Súd musel zrušiť pojednávanie

Hlavné pojednávanie v kauze Dobytkár, ktorá sa týka rozsiahlej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre, v stredu na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, zrušili. Dôvodom je ochorenie na COVID-19 jedného z obžalovaných Ľubomíra P., ktorý mal pokračovať vo výpovedi.

„V nedeľu si urobil antigénový test, toto oznámil súdu v pondelok a pozitívny bol aj PCR test. Na poslednom pojednávaní vypovedal a dnes mal pokračovať vo svojej výpovedi. Keby pojednávanie pokračovalo, bola by prerušená jeho výpoveď,“ reagoval Milan Cíbik, právny zástupca Ľubomíra P.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kauza Bödör
  2. covid, koronavírus, testovanie
  3. Podnikateľ Norbert Bödör

V kauze Dobytkár sú obžalovaní okrem neho aj Ľubomír K., Juraj K., Milan K., Peter K. a aj nitriansky podnikateľ Norbert B. a finančník Martin K. Obžaloba ich viní z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Na začiatku procesu niektorí vyhlásili, že sú nevinní vrátane Norberta B. a Martina K., niektorí využili svoje právo a nevyjadrili sa. Vinu priznal iba jeden zo spoluobžalovaných Viktor M. Finančník Martin K. už vypovedal, trvá na svojej nevine, odmieta obžalobu voči svojej osobe. V stredu sa predpokladalo, že príde na rad aj Norbert B.

ŠTS zrušil hlavné pojednávanie aj vo štvrtok (4. 8.). „Nie sú splnené podmienky na vykonanie hlavného pojednávania. V takých prípadoch je štandard, že sa odročuje a termíny sa rušia,“ konštatoval Marek Para, právny zástupca Norberta B. Jeho obhajoba tvrdí, že ich klient nemá v obžalobe svoj vlastný skutok. V rámci kauzy Dobytkár mu nepripisuje žiadny prospech, prokurátorovi údajne chýbajú dôkazy. „Vnímam to ako vymyslenú kauzu a vyjadrím sa až v septembri, ak nebude opäť niekto chorý. Čakal som, že budem dnes vypovedať,“ uviedol obžalovaný Peter K.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do kauzy Dobytkár zasiahol Covid. Súd musel zrušiť pojednávanie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti