eReport.sk
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini (uprostred) počas tlačovky strany Hlas-SD. Zdroj: fb/eReport

Hlas: Ak bude pokračovať demolácia Roosveltovej nemocnice, navrhneme odvolanie ministra

Hlas-SD verejne vyzýva ministra zdravotníctva Lengvarského, aby v krátkom čase odpovedal na otázku, aké plány má jeho rezort z Roosveltovou nemocnicou v Banskej Bystrici. Verejnú výzvu prezentoval líder strany Hlas- sociálna demokracia Peter Pellegrini.

„Pýtame sa  prečo vláda nepokračuje v naplňaní uznesenia z 30. januára 2019, kedy bolo vyčlenených 104 miliónov na modernizáciu tejto nemocnice. Pýtame sa akú logiku má zastavenie výkonu uznesenia, keď minister financií Matovič má v rezerve 1 mld eur na podporu podobných projektov, “ uviedol Peter Pellegrini.

Demolácia nemocnice je podľa Hlasu scestná

Úvahy o zrušení Roosveltovej nemocnice a výstavbu novej na súkromných pozemkoch v Sielnici považuje za scestnú a podľa jeho názoru ide o zrejmú snahu urobiť niekomu tučný kšeft a ohroziť tak zdravotnú starostlivosť ľudí z regiónu. Roosveltova nemocnica v Banskej Bystrici patrí v hodnoteniach kvality starostlivosti medzi najlepšie a v rámci plánovanej stratifikácie nedáva logiku ju rušiť, ak je pripravená likvidácia nemocníc v okresných mestách.

Hlas podporí odvolanie ministra

Hlas je pripravený cez svoje regionálne štruktúry podporiť občianske protestné aktivity a v prípade, že  Lengvarský bude pokračovať v deštrukčných snahách voči nemocnici, zvolá mimoriadnu schôdzu a navrhne vyslovenie nedôvery ministrovi zdravotníctva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas: Ak bude pokračovať demolácia Roosveltovej nemocnice, navrhneme odvolanie ministra

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti