tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Veronika Remišová Foto: tasr

Remišová sa dušuje. Núdzový stav už nepodporíme!

Strana Za ľudí viac nepodporí zavádzanie núdzového stavu ani ďalšie zatváranie. Uviedla to vicepremiérka a ministerka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Spolu s podpredsedom Smeru-SD Ladislavom Kamenickým sa zhodujú, že je potrebné postupne začať uvoľňovať opatrenia a vrátiť sa do normálneho života.

Ak odborníci a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) rozhodnú, že povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 je potrebné, Za ľudí ich podporia. Kamenický s povinným očkovaním nesúhlasí.

Podľa Remišovej sa Slovensko musí naučiť s novým koronavírusom dlhodobo žiť, pričom je potrebné pripraviť dlhodobú stratégiu na boj s pandémiou. Ako uviedla, strana bude presadzovať postupné uvoľňovanie opatrení, ako aj kapacitných obmedzení v kultúre. „Ak sa ukáže, že variant omikron neplní nemocnice tak, ako delta, tak za nás by sa mali opatrenia postupne uvoľňovať a mali by sme sa vracať do normálu.“  

Čítajte viac:

  1. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  2. Karol Farkašovský
  3. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (OĽaNO).

S uvoľňovaním súhlasí aj Kamenický, víta tiež skrátenie karantény. „Keby každý, kto dostal omikron, ostal doma, tak skolabujú všetky ekonomiky.“ Osobne by uvítal, ak by najmä ľudia, ktorí sa po návrate zo zahraničia otestujú, nemuseli absolvovať karanténu. „Sú mnohokrát viac testovaní, keď prídu na Slovensko. A tí, ktorí boli zaočkovaní, môžu byť prenášači, prešli cez hranicu, tí karanténu nemajú.“ Kamenický tiež dodal, že nesúhlasí s povinným očkovaním a je tiež proti akémukoľvek nútenému očkovaniu detí.

tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Remišová sa dušuje. Núdzový stav už nepodporíme!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku