tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Lavrov pred cestou do Afriky: Rusko svoje potraviny dodá podľa dohôd

Rusko nepodnecuje potravinovú krízu a bude aj naďalej poskytovať dodávky potravín aj energií a plniť si tak záväzky vyplývajúce z medzinárodných dohôd. Povedal to ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, píše v piatok agentúra DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. uský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  2. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile
  3. ľudia nakupujú v potravinách na Slovnaftskej ulici v Bratislave 2. januára 2021.
  4. Na kombosnímke zľava Péter Szijjártó a Sergej Lavrov.
  5. Generálny tajomník OSN António Guterres, ruský minister obrany Sergej Šojgu, ukrajinský minister infraštruktúry Olexandr Kubrakov a , turecký prezident Recep Tayyip Erdogan počas podpisu dohody o vývoze obilia z Ukrajiny cez Čierne more v istanbulskom paláci Dolmabahce v piatok 22. júla 2022.

Tvrdenia, že Rusko spôsobuje hlad vo svete, označil Lavrov za „úplne neopodstatnené špekulácie západnej a ukrajinskej propagandy“. Šéf ruskej diplomacie uviedol, že tieto problémy sa začali počas pandémie koronavírusu, keď Západ využil svoje peniaze na odklonenie komoditných a potravinových reťazcov, v dôsledku čoho sa „zhoršila situácia rozvojových krajín závislých od potravinových dodávok“.

„Rusko si bude naďalej svedomito plniť svoje záväzky vyplývajúce z medzinárodných zmlúv, týkajúce sa vývozu potravín, hnojív, energetických surovín a iného tovaru životne dôležitého pre Afriku,“ napísal Lavrov v článku zverejnenom vo viacerých ruských médiách krátko pred začiatkom jeho cesty po afrických krajinách, ktorú odštartuje cez víkend návštevou Egypta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lavrov pred cestou do Afriky: Rusko svoje potraviny dodá podľa dohôd

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku