eReport.sk
Marián Kéry
Marián Kéry, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD. Zdroj: FB / Marián Kéry

M. Kéry: Ódor zázračne až po voľbách pochopil, aký progresívny plameň horí v jeho srdci

Ľ. Ódor aj V. Ostrihoňová. Marián Kéry zo Smeru sa obul do nových kandidátov Progresívneho Slovenska. Poukázal ale aj na neúnosnú situáciu v RTVS, kde sa debát zúčastňuje iba jedna strana názorového spektra. Aj toto je podľa poslanca za SMER-SSD dôvod pre zmeny v RTVS.  

Ľ. Ódor aj V. Ostrihoňová

„Ak si niekto do začiatku tohto roka ešte naivne myslel, že bývalá úradnícka vláda bola vládou nezávislých odborníkov a že demokraciu a slobodu na Slovensku strážia nezávislí novinári, hľadajúci pravdu, minimálne posledný vývoj udalostí na Slovensku mu z jeho naivity musel dať riadny budíček,“ napísal Marián Kéry na sociálnu sieť.

Poslanec Národnej rady naráža samozrejme na Ľ. Ódora a V. Ostrihoňovú. „Myslím napríklad na oznámenie Progresívneho Slovenska, že jeho kandidátku do eurovolieb povedie expremiér úradníckej vlády odborníkov Ľudovít Ódor, ktorý zázračne a až po parlamentných voľbách asi pochopil, aký progresívny plameň horí v jeho srdci. A mierim aj na posledné dva záblesky progresivizmu a všetkého iného, len nie hľadania pravdy a zabezpečovania plurality názorov vo vysielaní verejnoprávnej RTVS,“ píše poslanec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dzurinda ako mierotvorca?
  2. Marián Kéry
  3. Výzva Richardovi Dírerovi. Nový poslanec vyzýva moderátora TA3, aby zaujal postoj k niekoľkým aktuálnym témam.

„Manželka Mateja Cifru, známeho moderátora Fun rádia, Veronika Cifrová Ostrihoňová, rovnako známa z moderovania relácie Silná zostava v RTVS, ohlásila na tlačovej konferencii, tak ako Ódor, kandidatúru za PS-ko do Európskeho parlamentu,“ pripomína Marián Kéry.

Problémom sú novinári aj vedenie RTVS

Následne si poslanec všíma aj konanie novinárov hlavného prúdu. „Myslíte si, priatelia, že na tlačovke sa jej novinári pýtali, prečo o svojich zámeroch nezlučiteľných s pôsobením vo verejnoprávnej televízii informovala vedenie RTVS len deň pred oficiálnym oznámením, čím ohrozila výrobu celého programu? Tvrdila, že vraj „ide brániť demokraciu“,“ pripomína Kéry.  

Ten sa stotožňuje s vyhlásením Eduarda Chmelára, ktorý napísal, že Ostrihoňová nezvládla ani zabezpečiť vyváženosť a pluralitu diskusie v duchu príslušného zákona. A teraz „nám ide písať modrým perom o demokracii,“ píše Marián Kéry. Podľa neho však, vina padá aj na vedenie RTVS, ktoré nikdy nezakročilo proti jej jednostranne vedeným diskusiám.

Toto nie je podľa poslanca jediný problém RTVS. Vedenie RTVS podľa neho nikdy nezakročilo proti jednostranným a propagandistickým diskusiám. Jednu takú videl poslanec aj v iný deň. Išlo o reláciu Michala Havrana. „Viď posledná relácia o vojne na Ukrajine. Pozvať do takejto tematicky určite zaujímavej diskusie poradkyňu prezidentky Janu Kobzovú (manželku poslanca za PS Tomáša Valáška), bývalého poradcu premiéra Eduarda Hegera a ministra zahraničných vecí v Ódorovej úradníckej vláde Miroslava Wlachovského a novinára píšuceho pre denník N Tomáša Forróa je všetko, len nie podpora verejnoprávnosti a plurality názorov,“ upozornil Kéry.

Poznáme celú komplexnú pravdu?

Marián Kéry uznáva, že vojna na Ukrajine je citlivou témou. „Ale ak prijmeme tézu, že aj pri tejto téme poznáme komplexnú pravdu, všetky jej aspekty a odtiene, potom sa tu nehrajme na verejnoprávne diskusie. Dajme si s Havranom propagandistickú večeru a koniec. Len by takáto jednostranná večera nemala byť vo vysielaní RTVS. Ak by sme mali akčnú licenčnú radu, toto by rozhodne bez odpovede nezostalo.

To, že v spoločnosti existujú rôznorodé názory aj na vojnu na Ukrajine, je fakt, s ktorým sa progresívci a liberáli musia naučiť žiť. …Nuž, chceli by, aby každý z nás „písal modrým perom, lebo iná farba nebude“. Zabúdajú, že je aj iná farba,“ dodal poslanec.

Na záver už Kéry doplnil iba poslednú poznámku: „Tak to je, progresívne a liberálne spektrum na slovenskej politickej a mediálnej scéne. Sami nabíjate argumenty k zásadným zmenám v RTVS, ku ktorým musí prísť. Nie preto, aby navrch získala iná strana, ako Progresívne Slovensko. Ale pre to, aby bola viac zabezpečená vyváženosť a pluralita názorov aj v diskusiách. Aby sa nezabúdalo na verejnoprávnosť. Pretože ak bude tlak, aby sme písali všetci modrým perom, bude koniec slobode slova na Slovensku. A možno aj demokracie.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

M. Kéry: Ódor zázračne až po voľbách pochopil, aký progresívny plameň horí v jeho srdci

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre