Fotka zo zápasu Škótska. Zdroj: tasr

Kvalifikácia ME 2024: Škóti zaskočili Španielov, Chorváti zvíťazili v Turecku 2:0

Futbalisti Škótska zvíťazili v utorňajšom zápase kvalifikácie ME 2024 nad Španielskom 2:0. Tohto súpera zdolali prvýkrát od roku 1984 a po dvoch dueloch sú so stopercentnou bilanciou na čele A-skupiny. Oba góly strelil stredopoliar Scott McTominay.

Najnovšie z politiky:

1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Dodržiavali zákon?
  3. Fico predstavil koncepciu zahraničnej politiky

Futbalisti Škótska zvíťazili

Škóti išli do vedenia už v 7. minúte, keď zo zaváhania obrancu Španielov Porra vyťažil Robertson a jeho prihrávku zužitkoval McTominay.

Ten istý hráč zvýšil v úvode druhého polčasu na 2:0, keď sa dostal k odrazenej lopte po ofenzívnej akcii. Po dvoch kvalifikačných zápasoch má na konte už štyri góly.

A skupina

V úvodnom utorňajšom zápase A-skupiny remizovali reprezentanti Nórska v Gruzínsku. Od 15. minúty viedli po góle Alexandra Sörlotha, no na konečných 1:1 vyrovnal po hodine hry Georges Mikautadze.

Nóri nastúpili v úvode kvalifikácie bez svojej najväčšej hviezdy. Kanonier Erling Haaland nehral pre problémy so slabinami proti Španielsku (0:3) ani Gruzínsku a jeho krajania vyťažili z týchto duelov iba jediný bod.

Chorvátsko a Wales

Futbalisti Chorvátska si po remíze s Walesom (1:1) napravili chuť a na ihrisku Turecka zvíťazili v stretnutí D-skupiny 2:0. O výsledku rozhodli ešte v prvom polčase, v ktorom sa dvakrát gólovo presadil Mateo Kovačič.

Hráči Walesu splnili úlohu favorita a na domácom trávniku zdolali Lotyšsko 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 41. minúte Kieffer Moore.

Skupina I

Reprezentanti Kosova remizovali aj vo svojom druhom zápase v I-skupine a celkovo už štvrtýkrát po sebe. Po nerozhodnom výsledku 1:1 s Izraelom dosiahli rovnaký aj v domácom zápase proti Andore. Na gól domáceho Edona Zhegrovu po hodine hry zareagoval už o dve minúty Berto Rosas.

Švajčiari a Rumuni

Na čele I-skupiny sú dva tímy, ktoré v oboch doterajších zápasoch zabodovali naplno. Švajčiari nadviazali na presvedčivé víťazstvo nad Bieloruskom ďalším výrazným výsledkom, keď na domácom ihrisku zdolali Izrael 3:0.

Ich góly strelili v rozpätí od 39. do 52. minúty Ruben Vargas, Zeki Amdouni a Silvan Widmer. Šesť bodov majú na konte aj hráči Rumunska. Na domácom trávniku zdolali Bielorusko 2:1.