eReport.sk
Kéryho prudké stanovisko k aktivitám NATO
Marián Kéry. Foto: tasr

Kéry o výsledkoch eurovolieb, valci propagandy strany PS a Denníka N aj o Jančkárovej


„Kto tu odmietol zmierenie?“ pýta sa Marián Kéry. Upozorňuje na pokračujúce štvanie zo strany progresívnych médií aj strán. Zanalyzoval aj nedeľnú politickú diskusiu na RTVS. V nej opäť raz Marta Jančkárová ukázala, že nevie diskusiu viesť vyvážene.

Kto tu odmietol zmierenie?

Marián Kéry považuje výsledok strany SMER-SSD v eurovoľbách za úspech. „V čase stále rastúceho mediálneho tlaku, po mesiacoch bičovania emócií zo strany progresívnej opozície a liberálnych médií, ktoré sa preukazovalo najmä neprestajným ťahaním ľudí na námestia a organizovaním protestov a najmä po atentáte na Roberta Fica, kedy sme na nejaký čas prerušili predvolebnú kampaň, je zisk takmer 25% vo voľbách do EP pre SMER-SSD skvelý výsledok,“ napísal. Okrem toho dodal, že Smer získal o 10% a dva mandáty naviac.  

Podľa poslanca boli snahy o zmier len póza. „Pamätáte si, ako rozobrali slová Roberta Fica, ktoré adresoval spoločnosti vo svojom videu prvýkrát po atentáte? Denníku N bolo hneď všetko jasné. „Robert Fico nečaká, ako dopadne vyšetrovanie atentátu v Handlovej, pre ľudí si nachystal vlastnú verziu prípadu bez ohľadu na to, aké dôkazy policajti zozbierajú, a odprezentoval ju vo svojom prvom príhovore od streľby.“ Inak povedané, redaktorka Benedikovičová sa čuduje premiérovým slovám, že sa ho v Handlovej pokúsil pre jeho politické názory zavraždiť aktivista slovenskej opozície,“ konštatuje Marián Kéry.  

Upozorňuje na konanie Denníka N ale aj ostatných protivládnych médií a opozície, na čele s Progresívnym Slovenskom. Podľa nich všetkých práve iba Robert Fico odmietol zmierenie. „A ja neverím vlastným ušiam, ani očiam. Progresívci ani slovo o ospravedlnení, ani slovo o reálnom podaní ruky. Aký to rozdiel oproti KDH! Ale vinná je vraj obeť. Nie, milé N-ko. Vy ste iba nervózni, že Robert Fico je späť!“ dodáva M. Kéry.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  2. Výsledky volieb
  3. Svätá Zuzana Čaputová, Zdroj: FB profil prezidentky

Valec propagandy PS a Denníka N

Potom sa už presúva k téme eurovolieb a ich výsledkov. „Od oznámenia oficiálnych výsledkov eurovolieb uplynulo len niekoľko hodín, a na Slovensku sa všetko politické a mediálne ukazuje opäť v starých koľajách. V Denníku N progresívna propaganda v podobe napríklad rozsiahleho rozhovoru s novozvoleným europoslancom za Progresívne Slovensko Ľudovítom Ódorom, niekdajším premiérom úradníckej vlády, ktorý hrozí vládnej koalícii opäť ulicou. Otázky takmer všetky idúce po ruke, nič, čo by ho tlačilo do kúta. Ako napríklad otázka, prečo prijal ponuku kandidovať za Progresívne Slovensko, keď hlavným kritériom na výber členov úradníckej vlády, ktorej šéfoval, bolo podľa dosluhujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej aj to, že jej členovia nebudú v blízkej budúcnosti aktívni v straníckej politike,“ upozornil poslanec za SMER-SSD.

Podľa neho prezidentka v čase menovania Ódora za dočasného premiéra vedela, že ten skončí v Progresívnom Slovensku.

Toto je verejnoprávne médium?

Následne prechádza Kéry na tému RTVS. „A teda, pozerajúc debatu O 5 minút 12 v nedeľu po eurovoľbách, musím konštatovať, že sa nič nemení ani vo verejnoprávnej televízii. Marta Jančkárová má na míle ďaleko od objektívnej a pravdu hľadajúcej moderátorky, ktorá dokáže rovnomerne konfrontovať otázkami tak politika Sasky (v tomto prípade Juraja Krúpu), ako aj zástupcu SMERu-SSD (Juraja Blanára). Videli ste ju? Blanára dohovoriť nenechala, neustále mu skákala do reči, rozporovala jeho názory štýlom, že mu vnucovala svoj pohľad na svet. Koho majú zaujímať jej názory? Ona nie je diskutér relácie, ale moderátor! A Krúpa? Ten mal oproti Jurajovi Blanárovi idylku… Neuveriteľná nevyváženosť,“ konštatuje Kéry.

„Eurovoľby má Slovensko za sebou. Nemám najmenšiu pochybnosť, že naši poslanci za SMER-SSD budú od začiatku, od prvej chvíle v Európskom parlamente naplno obhajovať záujmy Slovenskej republiky. Šestica z Progresívneho Slovenska, zvolená najmä bratislavskou a mestskou kaviarňou, to je už iná káva. Ale oni sa vyfarbia, voliči postupne zistia, že za Slovenskú republiku Ódorovci nekopú. Hádam im to spočítajú už pri najbližších regionálnych a komunálnych voľbách,“ uzavrel Marián Kéry.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry o výsledkoch eurovolieb, valci propagandy strany PS a Denníka N aj o Jančkárovej

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre