tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Dmitrij Medvedev na snímke z videa.
Dmitrij Medvedev na snímke z videa. Zdroj: t.me/medvedev_telegram

Kto ostreľoval Záporožskú jadrovú elektráreň? Medvedev: Kyjevu neverí hlúpa rusofóbna verejnosť ani OSN!

Ruský exprezident Dmitrij Medvedev, ktorý je podpredsedom bezpečnostnej rady štátu, v piatok v súvislosti s ostreľovaním Záporožskej jadrovej elektrárne na juhu Ukrajiny obsadenej Ruskom varoval západných spojencov Kyjeva, že nehody sa môžu prihodiť i v európskych atómových elektrárňach. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  2. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb
  3. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  4. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová
  5. ukrajinský vojak čaká v zákope
  6. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
  7. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  8. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Kyjev obvinil Rusko, že z okolia Záporožskej elektrárne ostreľuje ukrajinské mestá, pričom vie, že ukrajinské jednotky odvetný útok nemôžu riskovať. „Oni (Kyjev a spojenci) hovoria, že za tým stojí Rusko. To je očividný, stopercentný nezmysel aj pre hlúpu rusofóbnu verejnosť. Neverí tomu ani OSN,“ napísal Medvedev prostredníctvom aplikácie Telegram.

Aj v EÚ sú jadrové elektrárne, pripomenul Medvedev

Vo svojom príspevku ruský exprezident ešte pripomenul: „Nemali by sme zabúdať, že atómové elektrárne sú aj v Európskej únii. A nehody sa môžu prihodiť aj tam.“

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) varovala, že ostreľovanie Záporožskej atómovej elektrárne by mohlo spôsobiť jadrovú katastrofu, no zatiaľ sa jej nepodarilo dohodnúť sa na podmienkach návštevy jej inšpektorov. Ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia však prisľúbil, že Moskva umožní expertom z MAAE prístup do elektrárne.

Je najväčšou elektrárňou svojho druhu v Európe

Kyjev a generálny tajomník OSN António Guterres vyzvali na demilitarizáciu tejto oblasti a predstavitelia krajín G7 požiadali Rusko o vrátenie elektrárne pod kontrolu Ukrajiny.

Záporožská atómová elektráreň je najväčšou elektrárňou svojho druhu v Európe. Ruské invázne sily ju obsadili ešte v marci. Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú z jej ostreľovania, ktoré v uplynulých dňoch poškodilo niektoré objekty elektrárne a musel byť vypnutý jeden z reaktorov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto ostreľoval Záporožskú jadrovú elektráreň? Medvedev: Kyjevu neverí hlúpa rusofóbna verejnosť ani OSN!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku