eReport.sk
Na kombosnímke zľava článok o Ficovi, vedľa jeho autor Tim Gosling.
Na kombosnímke zľava článok o Ficovi, vedľa jeho autor Tim Gosling. Zdroj: screenshoty thetimes.co.uk a twitter

Kto je novinár Gosling? Smerák spochybňuje autora článku, ktorý vyšiel v The Sunday Times!

Člen predsedníctva opozičnej strany Smer-SD Igor Melicher si myslí, že článok britského plátku The Sunday Times si objednala Vláda Slovenskej republiky a jej spriatelené médiá. Článok s nadpisom „Populistický slovenský líder Robert Fico riadil zločinecký gang zo svojej kancelárie, tvrdia prokurátori“ napísal novinár na voľnej nohe Tim Gosling, ktorý žije v Prahe. Podľa Melichera niektoré fakty ohľadom novinára vážne spochybňujú jeho nezaujatosť. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Už len to, že Naď tento článok v rekordne krátkom čase po jeho zverejnení zdieľal so svojim arogantným popisom značí, že článok mohol vzniknúť jednoducho na objednávku koalície a jej spriatelených médií.

Domnieva sa Igor Melicher.

„Jeho autorom je Tim Gosling, novinár na voľnej nohe, ktorý žije v Prahe a sústredí sa na strednú a východnú Európu. Svojimi textami prispieva aj do rozličných, hlavne liberálnych médií, kde podľa potreby podporuje konkrétnu tému. Na internete sú dostupné aj články, ktoré potvrdzujú prepojenie Goslinga napríklad s Denníkom N alebo s inými liberálnymi plátkami v štátoch strednej a východnej Európy. Gosling je jasne proti Ruský a pro Ukrajinský, kritizuje Orbána a víta posielanie zbraní zo štátov EÚ na Ukrajinu a rovnako ocenil aj podpis vojenskej dohody Slovenska s USA,“ píše o autorovi článku Melicher na sociálnej sieti.

Politicky a ideologicky vyhranený liberál?

Jednou z etických požiadaviek na novinára je určitá nadstraníckosť, nezávislosť a nestrannosť. Mladý politik Smeru však v tejto oblasti voči autorovi článku vznáša jasné pochybnosti: „Gosling je podľa jeho profilu na sociálnej sieti Twitter jasne politicky a ideologicky vyhranený liberál, ktorý píše texty presne podľa potreby danej situácie. Je to rovnaké, ako keby napríklad Karolína Farská z organizácie Za slušné Slovensko napísala článok o Orbánovi a situácii v Maďarsku, pričom by jej článok by prebrala redakcia The Sunday Times. Takže žiadna objektívna výpovedná hodnota, len čisté a účelové sypanie nenávisti.

Chcú obhájiť kriminalizáciu opozície

Podľa Melichera je podozrivé aj to, ako rýchlo sa článku chytili slovenskí vládni politici. Spomína konkrétne ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO). „Tohto demagogického článku, akoby v šablóne Denníka N, sa okamžite chytil minister obrany Naď, ktorý ho na sociálnej sieti zdieľal so slovami, že Fico skončil a každý jeho nemenovaný kamarát v zahraničí nemá na Fica jedno dobré slovo. Už len to, že Naď tento článok v rekordne krátkom čase po jeho zverejnení zdieľal so svojim arogantným popisom značí, že článok mohol vzniknúť jednoducho na objednávku koalície a jej spriatelených médií,“ tvrdí člen širšieho predsedníctva sociálnych demokratov.

Politik sa pri tom domnieva, že cieľ, s ktorým vznikol článok, je obhajoba posledných krokov orgánov činných v trestnom konaní voči opozičným politikom. „Cieľ je pritom zrejme jasný – obhájiť kriminalizáciu opozície, rozvrat demokracie a právneho štátu, tak aby to demagogicky vyvolalo predsudky o Ficovi u čitateľov a politikov v zahraničí. Teda nič viac ako obyčajná mediálna manipulácia,“ uzavrel Melicher.

Zdroj: fb/igor melicher

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  2. Prokurátor Ján Šanta.
  3. Jaroslav Naď
  4. Eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľské otázky a rodovú rovnosť Věra Jourová.
  5. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto je novinár Gosling? Smerák spochybňuje autora článku, ktorý vyšiel v The Sunday Times!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti