eReport.sk
Kremeľ chystá TVRDÚ odplatu
Dmitrij Peskov. Zdroj: tasr/ap

Kremeľ reaguje na ropný cenový strop G7. Peskov: Neprijmeme ho a pripravujeme ráznu reakciu!

Kremeľ v sobotu oznámil, že „neprijme“ cenový strop na ruskú ropu, na ktorom sa dohodla skupina G7 spoločne s Austráliou a EÚ, a pripravuje reakciu.

Kremeľ neprijme cenový strop

 „Tento cenový strop neprijímame,“ povedal pre médiá hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Moskva podľa jeho slov dohodu o cenovom strope „analyzuje“ a pripravuje odpoveď.

Dohoda krajín G7

Cenový strop, na ktorom sa dohodli západné mocnosti, stanovil cenu ruskej ropy prepravovanej po mori na 60 amerických dolárov (56,94 eura) za barel (159 litrov). Cieľom je obmedziť kľúčový zdroj finančných prostriedkov pre ruskú vojnu na Ukrajine, píše Reuters. Vyslanec Ruska pri medzinárodných organizáciách vo Viedni Michail Ulianov v sobotu na sociálnej sieti uviedol, že Moskva nebude dodávať ropu do krajín, ktoré podporia cenový strop. „Počnúc týmto rokom bude Európa žiť bez ruskej ropy,“ napísal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. orbán bruselu vadím ja
  2. Bude Európa čoskoro bez plynu?

Cenový strop na ruskú ropu

Cenový strop zavedený skupinou G7 krajinám mimo EÚ umožní aj naďalej dovážať po mori ruskú ropu, znemožní však prepravným a poisťovacím spoločnostiam manipulovať s touto ropou vo svete za ceny nad úrovňou 60 amerických dolárov za barel, vysvetľuje Reuters. To skomplikuje jej vývoz za cenu nad úrovňou cenového stropu aj do krajín, ktoré nie sú účastníkmi dohody.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ reaguje na ropný cenový strop G7. Peskov: Neprijmeme ho a pripravujeme ráznu reakciu!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti