eReport.sk
Budú Rusku čoskoro chýbať peniaze
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/apa

Kremeľ: Ani západné tanky nezastavia náš postup. Ukrajina nemôže zvíťaziť

Ani západné tanky nezastavia náš postup. Západné krajiny podľa tvrdení Kremľa podľahli mylnej predstave, že Ukrajina môže zvíťaziť vo vojne proti Rusku. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa takto vyjadril v deň, keď sa v Nemecku stretávajú spojenci Kyjeva, aby rokovali o dodaní účinnejších zbraní pre ukrajinskú armádu.      

Mohlo by vás zaujímať

  1. Odkaz Putinovi
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Kremeľ sa pripravuje na útok
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Západ má pomýlenú predstavu

„Vidíme, že (západné krajiny) lipnú na svojej pomýlenej predstave, že by Ukrajina mohla mať na bojisku úspech,“ vyhlásil Peskov a tvrdil, že konflikt na Ukrajine sa vyvíja po „vzostupnej špirále“ v prospech Ruska.

Nepreceňujte svoje zbrane

Peskov tiež varoval, že tanky, ktoré by západní spojenci mohli dodať Ukrajine, na bojisku zavážia len vo veľmi malej miere. Západ by podľa neho „nemal preceňovať dôležitosť takýchto dodávok v tom zmysle, že by mohli niečo zmeniť“.

Tanky vám spôsobia len problémy

Dodávky tankov pre ukrajinskú armádu podľa Peskova spôsobia Kyjevu len väčšie problémy, ale nijako neovplyvnia „pokrok ruskej strany pri dosahovaní jej cieľov“. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opakovane žiada svojich západných spojencov o dodávku ťažkých zbraní, pripomína AFP.

Spojené štáty pri tejto príležitosti zvolali na piatok stretnutie kontaktnej skupiny pre Ukrajinu na americkej vojenskej základni Ramstein v Nemecku. Predstavitelia 50 krajín vrátane všetkých 30 členských štátov NATO tam budú diskutovať o ďalšej vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ: Ani západné tanky nezastavia náš postup. Ukrajina nemôže zvíťaziť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti