eReport.sk
Ivan Korčok (nom. SaS) na letisku po pristátí v Izraeli.
Ivan Korčok. Foto: fb/ivan.korcok

Korčok: Potrebujeme lídrov ako Macron. Tí budú rezať do živého

Francúzsky prezident Emmanuel Macron je výnimočný tým, že politiku chce naozaj robiť a nielen byť jej administrátorom a komentátorom. V relácii CD Klub Pavla Demeša v TASR TV to povedal bývalý minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok. Zároveň podotkol, že s vyjadreniami Macrona sa nie vždy úplne stotožňuje.

„Dnes je na európskej scéne málo politikov, ktorí budia pozornosť a hovoria o veciach nad rámec všeobecných uistení,“ opísal Korčok vyjadrovanie a štýl francúzskeho prezidenta. Macron sa podľa bývalého šéfa slovenskej diplomacie „neštíti kontroverzie“.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Beňová reaguje na Čaputovú
  2. Smer východ alebo západ?
  3. Naď je najväčší konšpirátor
  4. Smer opäť s veľkou akciou v Bratislave

Mnoho francúzskych názorov nezdieľa

Bývalý slovenský minister zahraničných vecí však zároveň podotkol, že v množstve vecí názor Francúzska nezdieľa, no oceňuje schopnosť francúzskeho prezidenta „rozčeriť pokojné vody“. „Macron povedal, že Ukrajina nemôže z najbližšieho júlového summitu NATO vo Vilniuse odísť s prázdnymi rukami, lebo Ukrajina bráni aj nás,“ povedal o Macronovom prejave na stretnutí GLOBSEC v Bratislave.

Korčok dodal, že garancie, ktoré Kyjev dostal v roku 1994 vo forme Budapeštianskeho memoranda, ktoré podpísalo aj Rusko, nestačia a Ukrajina musí dostať viac.

V čom Korčok s Macronom nesúhlasi?

Francúzsky prezident tiež vyzval na čo najrýchlejšiu integráciu západného Balkánu. Zdôraznil, že ak robia tamojšie štáty progres, musia mať aj výsledky. Korčok s tým však celkom nesúhlasí a tvrdí, že za mnohé veci nesú balkánske štáty vlastnú zodpovednosť. Upozornil, že na západnom Balkáne nemôže dochádzať k situáciám ako v Kosove a v Srbsku. „My za nich stabilitu a upevnenie demokratických princípov nedosiahneme,“ podotkol exminister.                

Zároveň dodal, že tieto štáty sú síce frustrované, ale k tejto frustrácii sčasti prispievajú aj samy. Korčok zdôraznil, že „Slovensko je veľkým advokátom západného Balkánu, veľa vecí však majú v rukách tamojší predstavitelia“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok: Potrebujeme lídrov ako Macron. Tí budú rezať do živého

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php