eReport.sk
Foto: tasr

Korčok: Európska únia musí spraviť všetko pre to, aby pomohla Ukrajine

Slovensko bude aj naďalej podporovať suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach. Po rokovaní šéfov diplomacií členských štátov EÚ sa tak v pondelok vyjadril slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).

Hlavnou témou pondelňajšieho rokovania bolo zhromažďovanie ruských vojakov pri ukrajinských hraniciach a na Moskvou anektovanom Krymskom polostrove.

Slovensko podporuje vstup Ukrajiny do EÚ a NATO

Podľa Korčoka je stupňujúce sa napätie na východných hraniciach Ukrajiny možné vyriešiť len diplomatickými rokovaniami. V tejto súvislosti podporil viacero negociačným formátom, vrátane Krymnej platformy, ktorej cieľom je poukazovať na okupáciu Krymu a zhoršujúcu sa ľudskoprávnu situáciu na polostrove.

Korčok tiež pripomenul, že Slovensko dlhodobo podporuje vstup Ukrajiny do EÚ a NATO a zdôraznil, že úspešné napredovanie v reformách bude tou najlepšou odpoveďou na akékoľvek snahy o destabilizáciu krajiny.

Rezort diplomacie daruje 20-tisíc eur

“Európska únia musí spraviť všetko pre to, aby pomohla Ukrajine v náročných reformách, ktoré sú predpokladom pre postupné zlepšovanie života občanov, ako aj pre integráciu Ukrajiny do európskych a euroatlantických štruktúr,” uviedol.

Ďalšou témou rokovania ministrov zahraničných vecí bol ozbrojený konflikt v etiópskom regióne Tigraj a humanitárna kríza, ktorú boje vyvolali. V tejto súvislosti Korčok informoval, že slovenský rezort diplomacie daruje slovenskej charitatívnej iniciatíve “Spolu za Etiópiu” finančný príspevok vo výške 20.000 eur.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport