eReport.sk
Slovensko reaguje na nárast tranzitnej migrácie
Na snímke sprava minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok a premiér Robert Fico, foto:tasr

Kontroly na hraniciach sú efektívne: Rezort vnútra eviduje pokles nelegálnej migrácie! Hodlá v nich pokračovať

Materiál týkajúci sa predĺženia dočasných kontrol na vnútorných hraniciach s Maďarskom do 23. decembra 2023 predložil na dnešnom rokovaní vlády minister Matúš Šutaj Eštok. Dôvodom tohto kroku je migračná vlna po tzv. západobalkánskej trase, ktorá v uplynulých mesiacoch spôsobila obrovský nápor na zložky ministerstva vnútra, najmä cudzineckú políciu, ale aj samosprávy a občanov v prihraničných oblastiach. 

Predĺženie kontroly hraníc

„Napriek tomu, že evidujeme pokles počtu zadržaných osôb, ktoré majú neoprávnený pobyt na našom území, chceme pokračovať v razantnom prístupe voči všetkým prevádzačom, a tým vysielať aj naďalej signál, že cez naše územie len tak ľahko neprejdú. Zároveň tým napĺňame status spoľahlivého európskeho partnera, ktorý vie zabezpečiť nielen bezpečnosť svojich občanov, ale tiež zabrániť prenikaniu nebezpečných živlov ďalej do Európy. Musíme si uvedomiť, že v tomto prípade bojujeme s organizovanými zločineckými skupinami,” uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. 

Zdroj: eReport

Srbsko zadržiava migrantov na hranici EÚ

Návrh zároveň nadväzuje na informácie o prijímaných opatreniach v Srbsku, kde bolo doposiaľ zadržaných cez 6 tisíc migrantov, 8 osôb podozrivých z trestného činu prevádzačstva a 253 ďalších osôb pre inú trestnú činnosť. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA zasahuje ako komando
  2. Pred Úradom vlády protestovala hŕstka študentov

Kde sú nelegálni migranti umiestňovaní?

Každá zadržaná osoba na území Slovenska je umiestnená v Útvare policajného zaistenia v Sečovciach alebo Medveďove, kde je podrobená dôkladnému dotazovaniu, aby bolo preukázané z akej krajiny pochádza. Tak sa potvrdí alebo vylúči môžnosť administratívneho vyhostenia. Tento návrh je v súlade s článkom 27 ods. 1 nariadenia Európskej únie 2016/399. Dočasné kontroly na vnútorných hraniciach s Maďarskom trvajú od 5. 10. 2023.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kontroly na hraniciach sú efektívne: Rezort vnútra eviduje pokles nelegálnej migrácie! Hodlá v nich pokračovať

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php