eReport.sk
NAKA zasahuje ako komando
Ľuboš Blaha položil protestujúcim študentom žurnalistiky niekoľko pre nich asi dosť nepríjemných, ale zásadných otázok. Zdroj: screenshot video t.me/lubosblahasmer

Kde ste boli, decká, keď tu vypínali opozičné médiá?! pýta sa Blaha protestujúcich študentov žurnalistiky

Je na tom Slovensko v súčasnosti so slobodou slova tak zle ako to prezentujú nielen opoziční politici, ale aj niektorí novinári z mainstreamových médií či najnovšie aj zopár študentov žurnalistiky? Kde bola sloboda slova počas Covidu, keď prístup do médií mali iba tí „odborníci“, ktorí prezentovali iba jeden názorový prúd? A kde bola a je sloboda slova pri ruskej „špeciálnej operácii“ na Ukrajine a najmä jej vzniku?

Kde ste boli, študentíci, keď…?

Je sloboda slova iba tá, ktorú si uzurpujú liberáli a progresívci či tí, ktorým sa práve hodí tá, ktorú potrebujú oni? Prečo vznikli alternatívne médiá? Nie práve kvôli tomu, aká tu bola ešte nedávno „sloboda slova“? Keď boli vypínané weby, facebookové profily a keď si samozvaní cenzori dovoľovali určovať kto je hoaxer a kto nie? To vari bola sloboda slova?

Na sociálnej sieti sa touto témou zaoberal v statuse aj podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha. Áno, ten Ľuboš Blaha, ktorému samozvaní cenzori vypli jeho profil, lebo vraj šíri hoaxy. „Kde ste boli, decká, keď tu vypínali opozičné médiá?!“ pýta sa Blaha hneď v úvode statusu hŕstky študentov Katedry žurnalistiky.

Kde boli, keď sa rúcali akékoľvek pravidlá vyváženosti a objektivity slovenských médií hlavného prúdu?

Ľuboš Blaha, podpredseda Národnej rady SR, podpredseda strany Smer-SSD

Tí, podľa neho v počte asi trinásť kusov, dnes držia kartóniky pred Úradom vlády a tvária sa, že bojujú za slobodu médií. „Pýtam sa, kde boli študentíci vtedy, keď Matovičovci vypínali opozičné weby? Kde boli, keď Hlavným správam, ktoré čítaj státisíce ľudí, odoprela prezidentka Čaputová prístup do Prezidentského paláca? Kde boli, keď vyhodili šéfa spravodajstva RTVS iba preto, lebo v televízii dostal priestor bývalý disident a ex-premiér Čarnogurský?

Kde boli, keď vyhodili inú šéfku spravodajstva RTVS iba preto, lebo pred rokom odvysielala priamy prenos prejavu lídra Smeru Roberta Fica zo snemu strany? Kde boli, keď TA3 vyhodila Anku Žitnú za to, že si pozvala svetoznámeho profesora Jeffrey Sachsa, ktorý má iný názor na vojnu na Ukrajine ako americká propaganda?“ pokladá protestujúcim možno budúcim novinárom Ľuboš Blaha pre nich určite nepríjemné otázky.

To je podľa vás sloboda médií?

Kde boli, keď prepuklo, že Tódová píše články na obranu sudkyne Záleskej a proti jej obetiam, hoci je to jej milenka? Tento konflikt záujmov im neprekážal? Kde boli, keď sa rúcali akékoľvek pravidlá vyváženosti a objektivity slovenských médií hlavného prúdu? Tieto médiá vlastnia oligarchovia a finančné skupiny, ktoré si cez ne ošetrujú svoje ekonomické a politické záujmy – to má byť ten výkvet žurnalistiky?

To sa naozaj máme prizerať tomu, ako Iliev a Dírer zneužívajú spravodajskú televíziu na svoju dúhovú, rusofóbnu a protiľavicovú propagandu? To sa naozaj máme každú nedeľu vytešovať z ideologických okienok od dvoch náruživých neoliberálnych zväzáčikov?“ pokračuje Blaha v nepríjemných otázkach, ktoré ale dokonale odkrývajú, aké „demokratické sú niektoré naše mainstreamové médiá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Citlivo to vníma?
  2. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha

„To naozaj máme výskať od radosti, že Markíza nadáva ľuďom do dezolátov? A že Sme píše, aby kvičali ako svine na bitúnku? To naozaj máme byť ticho, keď vidíme, že milionári z Esetu si kúpili Denník N, aby mali hlasnú trúbu pre svoje Progresívne Slovensko?“ zakončil podpredseda parlamentu záplavu svojich otázok.

„Prepáčte, ale študenti z Katedry žurnalistiky by si v prvom rade mohli naštudovať niečo od Noama Chomského, aby zistili, ako funguje tzv. korporátna žurnalistika. Médiá hlavného prúdu fungujú ako kapitalistické firmy, ktoré pomáhajú oligarchom, ktorí ich vlastnia. A kopú preto hlava-nehlava do ľavice a národných strán. A za týchto oligarchov dnes s fešnými kartónikmi protestujú trinásti účastníci protestu pred Úradom vlády. To je podľa vás sloboda médií? Žartujete?“ dodáva Ľuboš Blaha sarkasticky a na záver nespokojným študentom žurnalistiky odkazuje: „Radšej sa, decká, učte. Lebo to, čo produkuje Katedra žurnalistiky, je zatiaľ čistá katastrofa.“

Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kde ste boli, decká, keď tu vypínali opozičné médiá?! pýta sa Blaha protestujúcich študentov žurnalistiky

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php