eReport.sk
Na videosnímke, ktorú vydali 29. mája 2023 zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin reční v sklade šampanského v ukrajinskom meste Bachmut. Prigožin v nedeľu 4. júna 2023 opätovne kritizoval ruskú armádu.
Na videosnímke, ktorú vydali 29. mája 2023 zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin reční v sklade šampanského v ukrajinskom meste Bachmut. Prigožin v nedeľu 4. júna 2023 opätovne kritizoval ruskú armádu. Foto: TASR/AP

Konflikt medzi Vagnerovcami a Rusmi naberá na obrátkach. Prigožin zverejnil zaujímavé dokumenty

Zakladateľ ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin v nedeľu opätovne kritizoval ruskú armádu. TASR správu prevzala z agentúry DPA.

Šéf vagnerovcov v príspevku na platforme Telegram uviedol, že vojaci v máji zamínovali cestu, ktorú Prigožinovi žoldnieri využívali na sťahovanie sa z mesta Bachmut na východe Ukrajiny. Takisto zverejnil dokumenty, v ktorých sa píše o prestrelke medzi vagnerovcami a vojakmi ruskej armády. Tieto tvrdenia však nebolo možné bezprostredne overiť, upozorňuje DPA. Ruské ministerstvo obrany sa k záležitosti nevyjadrilo.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Rozkol medzi Prigožinom a Putinom je vážny
  2. Vagnerovci
  3. Ovládnu Vagnerovci Bachmut?
  4. Z niekdajšieho spojenca kritik?
  5. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin

Prigožin v piatok oznámil, že takmer všetci jeho bojovníci sa už z Bachmutu stiahli. „Všetky pozície boli v príslušnom poradí odovzdané (ruskému) ministerstvu obrany,“ povedal.

Dobyli Bachmut a odišli

Šéf Vagnerovej skupiny už v 20. mája avizoval, že jeho vojaci sa z mesta začnú sťahovať. Krátko predtým ohlásil dobytie tohto mesta, ktoré malo pred vojnou 70.000 obyvateľov.

Veliteľ ukrajinských pozemných síl Olexandr Syrskyj informoval, že ukrajinská armáda zastavila boje v okrajových Bachmutu a sústredí sa na iné úlohy.

O Bachmut sa viedli prudké boje napriek tomu, že podľa vojenských analytikov nemá reálnu strategickú hodnotu. Moskva tvrdila, že jeho dobytie jej umožní ďalší postup v Donbase.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Konflikt medzi Vagnerovcami a Rusmi naberá na obrátkach. Prigožin zverejnil zaujímavé dokumenty

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php