eReport.sk
Boris Kollár bol vo Švajčiarsku.
Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

VIDEO Kollárovo vysvetľovanie: „Bol tam azbest!,“ ospravedlňuje cestárov. A hneď dáva ruky preč

Kollárovo vysvetľovanie: Predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár v piatok na tlačovej konferencii odmietol prepojenie na firmu Arker, z ktorého ho obvinila mimoparlamentná strana Hlas-SD. Do budovy vo vlastníctve tejto firmy na bratislavskej Patrónke sa na desať rokov z vlastných priestorov sťahuje Slovenská správa ciest (SSC). Tá za toto obdobie podľa Hlasu-SD zaplatí na prenájme a energiách približne 14,5 milióna eur.

„Z tejto spoločnosti som odišiel v roku 2017, odvtedy ma prestala táto spoločnosť zaujímať,“ povedal Kollár. „Keď si všimnete, kto je majiteľ budovy, a kto je konečný užívateľ výhod, nie je to Boris Kollár. Nemá z toho ani korunu,“ dodal predseda Sme rodina.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Veci môžu byť inak!
  3. Kde je pani prezidentka?
  4. Eduard Heger
  5. Nedodržala zákonnú lehotu

Pleseň a azbest

Samuel Migaľ z Hlasu-SD v piatok informoval, že Kollár bol v minulosti konateľom tejto spoločnosti a má blízko aj k súčasnému konateľovi Patrikovi Ondrovičovi. Nájomné je podľa Migaľa dvojnásobné oproti bratislavskému priemeru, keď mesačne za priestory zaplatí SSC 120-tisíc eur.

Kollár dodal, že podľa znaleckého posudku pôvodná budova správy ciest nevyhovovala pre pleseň a azbest. To by mohlo mať vplyv na zdravie zamestnancov. Na vyhľadanie nových priestorov podľa šéfa parlamentu tendrom vybrali medzinárodného poradcu. Ten následne vybral z 15 až 20 budov tú, ktorá najlepšie vyhovovala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollárovo vysvetľovanie: „Bol tam azbest!,“ ospravedlňuje cestárov. A hneď dáva ruky preč

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php