eReport.sk
Generálny manaéž HLAS-u Matúš Šutaj Eštok, v strede, Matej Riecky, expert Hlasu v oblasti dopravy, Samuel Migaľ, vľavo, a expert HLAS-u v oblasti dopravy Matej Riecky. Foto: youtube/@hlassocialnademokracia

VIDEO „Rodinkári“ rodinkárili? HLAS vyzýva na zastavenie biznisu z dielne Sme rodina

HLAS – sociálna demokracia vyzýva ministra dopravy Pavla Lančariča, aby zastavil biznis v réžii hnutia Sme rodina v súvislosti so sťahovaním sídla Slovenskej správy ciest.

„Obraciam sa na pána ministra, aby nedovolil tento biznis. Je desivé, že vláda, ktorá začínala ako vláda proti korupcii, nakoniec padla na korupcii ministra Vlčana. Pýtam sa, prečo sa vlastne musí Slovenská správa ciest z vlastných priestorov vôbec sťahovať? Na základe čoho si SSC vybrala túto budovu? Aký bude osud pôvodného sídla? Kto je koncovým užívateľom výhod tohto biznisu? Očakávam, že pán minister bude rázne konať,“ uviedol generálny tajomník HLAS-u Matúš Šutaj Eštok.

Matúš Šutaj Eštok, generálny manažér Hlasu, na začiatku tlačovej besedy v strede, Matej Riecky, expert Hlasu v oblasti dopravy, vpravo, a Samuel Migaľ.

Zdroj: youtube(@hlassocialnademokracia

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Vojnová turistika?
  3. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch

„Rodinkár“ rodinkárili?

„Správa ciest podpísala zmluvu s realitnou kanceláriou Real&Property Advisor, pričom budova patrí firme Arker, ktorú vlastní Patrik Ondrovič, ktorý je životným partnerom bývalej partnerky Borisa Kollára Stanislavy Horňákovej,“ upozornil predstaviteľ HLAS-u Samuel Migaľ. „Tá bola v minulosti aj konateľkou firmy, okrem toho pred rokom 2017 v nej pôsobil aj Boris Kollár a tiež členka predsedníctva stranu Eva Drgoňová,“ dodal Migaľ.

„Zmluvu uzavreli na desať rokov, nájom 118-tisíc eur za štvorcový meter mesačne, čo je dvojnásobok ceny v Bratislave. Za desať rokov by to vychádzalo na necelých 15 miliónov eur,“ zdôraznil Samuel Migaľ. „V čase, keď je potrebné obracať každé euro, vidíme v priamom prenose rozhadzovanie peňazí daňových poplatníkov,“ dodal Samuel Migaľ.

Zdroj: hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO „Rodinkári“ rodinkárili? HLAS vyzýva na zastavenie biznisu z dielne Sme rodina

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php