eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger. Foto: tasr

Hegerov sľub o postavení Rázsoch splnený nebude! Lenč: Bude to mať dopad na preferencie Demokratov?

V postavenie nemocnice Rázsochy už dnes verí málokto. Stavba sa začala stavať už pred neuveriteľne dlhou dobou – v roku 1987. Socialistickí lídri v bratislavskom Lamači nemocnicu dostavať nedokázali a podobne si viedli aj všetci ich demokratickí nástupcovia na čele štátu.

O to neuveriteľnejšie znelo vyhlásenie expremiéra Eduarda Hegera (Demokrati) na konci tohto apríla. Heger totiž tvrdil, že nemocnicu z plánu obnovy dostavajú v najbližšej dobe.

Lenčov status na sociálnej sieti. Foto: fb/jozo.lenc

Penta nemocnicu postavila, štát nie

Hegerove slová, samozrejme, vyvolali veľké množstvo kritických hlasov. Tieto kritické hlasy tzv. hlavný prúd ihneď označoval za „mafiánske“, alebo za „penťácke“. Ako sa však ukázalo, absolútne nereálny scenár E. Hegera bol naozaj absolútne nereálny. Rázsochy sa z plánu obnovy nepostavia a dnes to potvrdzuje aj úradnícky minister zdravotníctva Michal Palkovič.

„Koncom apríla, vtedy ešte niekoľko násobne poverený Eduard Heger, veril, že Rázsochy sa postavia z Plánu obnovy. Ti, ktorí o tom pohybovali, neveriaci Tomášovia, boli spájaní s ´mafiou´, alebo označovaní za agentov Penty. Dnes sa k nim pridal aj minister zdravotníctva Palkovič. Aký dopad to malo na vieru Eduarda Hegera a preferencie jeho Demokratov, zatiaľ nevieme,“ vyjadril sa k celej situácii známy politológ Jozef Lenč.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Kde je pani prezidentka?
  2. Vojnová turistika?
  3. Nedodržala zákonnú lehotu

Nedôveryhodné Hegerove slová

Okrem faktu, že v Bratislave opäť zlyhal plán postaviť novú štátnu nemocnicu, vníma odborník ešte jeden zásadný rozmer celej situácie. Hegerove slová sa totižto pre takéto prípady môžu stať v očiach voličov nedôveryhodnými a preferencie Demokratov, už teraz veľmi nízke, môžu aj naďalej klesať.

„Pre nás z toho vyplýva, že vo vnímaní politiky a politickej reality by sme sa však nemali spoliehať na vieru Eda Hegera,“ dodal Lenč.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hegerov sľub o postavení Rázsoch splnený nebude! Lenč: Bude to mať dopad na preferencie Demokratov?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php