eReport.sk
Potkany utekajú?
Martin Klus, foto:tasr

Na ktorej kandidátke sa objaví? Klus po odchode zo SaS nemá istú pozíciu

Poslanec Národnej rady (NR) SR Martin Klus (nezaradený), ktorý koncom minulého roka odišiel z SaS, rokuje s viacerými stranami o svojej politickej budúcnosti. Zatiaľ nepovedal, či bude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách.

Rokovania

„V týchto dňoch veľmi pozorne sledujem najmä spájanie politických subjektov a zaujímavé dopĺňanie kandidátiek jednotlivých strán, čo bude celkom iste jeden z faktorov môjho rozhodnutia,“ uviedol Klus pre TASR. Za kľúčové označil nenechať prepadnúť hlasy stredopravého voliča.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čo sa to deje?
  2. Toto nie je biznis!
  3. Ukrajina a Rusko

Poslanec tiež skonštatoval, že „po nepríjemnej politickej jeseni a ešte nepríjemnejšej jari“ sa mu už v politike veľmi pokračovať nechcelo. „Na druhej strane cítim veľký tlak mnohých, ktorí tvrdia, že by bolo chybou vyprázdniť politický priestor pre deštruktívny typ politikov, ktorí mali v posledných dekádach navrch,“ skonštatoval. „Mám posledné štyri týždne, aby som vyhodnotil, ktorý z týchto scenárov u mňa dostane prednosť,“ doplnil s tým, že od niektorých strán už dostal konkrétne ponuky.

Klus odišiel po páde vlády

Klus odišiel z SaS v decembri 2022 po tom, ako strana iniciovala návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Už predtým vystúpil aj z klubu SaS. Klus sa tiež uchádzal o post člena Európskeho dvoru audítorov (EDA). V marci výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu odporučil plénu neschváliť ho do tejto funkcie. Klusovu nomináciu napokon vláda stiahla po tom, ako sa vzdal kandidatúry.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na ktorej kandidátke sa objaví? Klus po odchode zo SaS nemá istú pozíciu

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php