eReport.sk
Mária Kolíková.
Mária Kolíková. Foto: tasr

Kolíková sľubuje väčšiu slobodu pre zaočkovaných a zmenu oprávnení smerom k polícii

Prijatá novela v súvislosti s priestupkami pri pandemických opatreniach nie je konečná. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková chce v najbližších dňoch predstaviť aj trestnoprávnu úpravu, ktorú má obsahovať avizovaná novela trestného zákona. Uviedla to na piatkovej tlačovej konferencii.

„Budú to dôsledné opatrenia aj s ohľadom na sankcie a ich vymáhanie. Upresnili sme aj oprávnenia smerom k policajnému zboru, aby mohol účinne zisťovať stav porušenia a rovnako aj zavádzať sankcie, osobitne v blokovom konaní,“ povedala Kolíková.

Je presvedčená, že právna úprava je ústavná

Nové pandemické opatrenia, ktoré v piatok schválil parlament, majú podľa Kolíkovej pomôcť odľahčeniu nemocníc. Je presvedčená, že právna úprava je v súlade s ústavou, a preto očakáva včasné podpísanie zákona prezidentkou. Vláda je pripravená sa v najbližších dňoch zísť a na základe odporúčania ministerstva zdravotníctva a konzília prijať opatrenia, deklaruje.

Možno očakávať aj aktualizáciu COVID automatu

Kolíková hovorí, že možno očakávať aj aktualizáciu COVID automatu a zmenu vyhlášok hlavného hygienika. Osobitne by nové opatrenia mali platiť pre čierne okresy. „Táto právna úprava vzhľadom na to, že jasne stanovuje aj sankcie aj podmienky na kontroly pre prevádzkovateľov, možno očakávať, že bude právnou úpravou, ktorá umožní väčšiu slobodu práve pre zaočkované osoby,“ poznamenala.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Účastníci protivládneho podujatia "čapicový protest", ktorý zorganizoval poslanec Národnej rady SR (NR SR) Robert Fico (Smer-SD), ku ktorému sa pridali strany SNS a Republika v Rimavskej Sobote 17. októbra 2021.
  2. policajt kotroluje zákazníčku v Námestove vo štvrtok 30. septembra 2021.
  3. Robert Fico (Smer-SD)
  4. Andrej Medvecký v protiplynovej maske.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková sľubuje väčšiu slobodu pre zaočkovaných a zmenu oprávnení smerom k polícii

Najnovšie