eReport.sk
Kolíkovej právny štát
Exministerka spravodlivosti a členka liberálnej SaS Mária Kolíková. Foto: tasr

Kolíková: Prezidentka týmto krokom ochránila všetkých občanov Slovenska!


Napadnúť novelu Trestného zákona na Ústavnom súde (ÚS) SR je jediná cesta, ako zastaviť zmeny. Vyhlásila to poslankyňa Národnej rady (NR) SR za SaS Mária Kolíková. SaS podporuje rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej novelu podpísať a čo najskôr sa na ÚS obrátiť. V prípade vetovania návrhu by sa podľa strany nevytvoril dostatočný čas pre ÚS, aby mohol rozhodnúť o jeho účinnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.
  3. Čaputová
  4. Tandem hrôzy
  5. Získajú podporu poslancov?

Správna cesta

„Jediná cesta, ako zastaviť tento zákon, je čo najskôr ho poslať na ÚS,“ zdôraznila Kolíková. Víta preto rozhodnutie hlavy štátu.

Prijatý zákon podľa nej predstavuje množstvo úskalí pre trestné právo aj dôvodov na pozastavenie jeho účinnosti. Domnieva sa, že je dôvod aj na zrušenie zákona.

Absolútny súhlas

Kolíková sa tiež stotožňuje s názorom prezidentky, že ÚS nič nebráni v posúdení ústavnosti návrhu. Ani to, ak by ho prípadne nestihli zverejniť v zbierke zákonov.

Skonštatovala, že môžeme počkať, či bude proces zverejňovania štandardný alebo ho bude vláda zdržiavať. Poukázala však na doterajší postup vládnej koalície a čas, ktorý ubehol, kým novelu podpísal premiér Robert Fico (Smer-SD).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková: Prezidentka týmto krokom ochránila všetkých občanov Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne