eReport.sk
KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.
Predsedom Kresťanskodemokratického hnutia bude nasledujúce štyri roky Milan Majerský. Foto: tasr

KDH žiada vládu, aby stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov: Vraciate nás do obdobia normalizácie!


Opozičné KDH vyzvalo vládu, aby stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov. Hnutie tvrdí, že ak by parlament legislatívu schválil, vrátilo by to Slovensko do normalizačných čias.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Navaľného právnici sú vo väzbe pre podozrenie z účasti v extrémistickej skupine
  2. Peter Pellegrini
  3. prezidentka SR Zuzana Čaputová

Ste nebezpeční pre Slovensko!

KDH tvrdí, že novela hádže polená pod nohy v prípade oznamovania korupcie či porušovania zákona. Preto žiada jej stiahnutie a v prípade dopracovania žiada dať novelu do riadneho medzirezortného pripomienkového konania.

„Vláda narúša bezpečnosť Slovenska svojou trestnou novelou a pokračuje ďalej s týmto normalizačným zákonom o ochrane oznamovateľov, ktorý v aktuálnom návrhu dokonca berie retroaktívne ochranu už aj tým oznamovateľom, ktorým už raz bola daná,“ vyhlásil v stanovisku predseda KDH Milan Majerský.

Aktuálna schôdza

Vládna novela o ochrane oznamovateľov je na programe aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR. Vláda ju odsúhlasila ešte vlani v decembri a žiada ju prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Z návrhu okrem iného vyplýva, že ochrana pre oznamovateľov závažnej protispoločenskej činnosti by sa viac nemala poskytovať príslušníkom Policajného zboru.

V súvislosti s poskytnutím ochrany v rámci trestného konania sa v novele navrhuje zaviesť možnosť preskúmať rozhodnutia prokurátora o udelení ochrany zamestnancovi na žiadosť zamestnávateľa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH žiada vládu, aby stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov: Vraciate nás do obdobia normalizácie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne