eReport.sk
Získajú podporu poslancov?
predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr

Pellegrini tvrdo reaguje na rozhodnutie Čaputovej: Uprednostnila politický postoj pred záujmami občanov!


Poriadne ostré! Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini z Hlasu-SD poriadne ostro skritizoval prezidentku Zuzanu Čaputová za jej dnešné vyhlásenie k novele Trestného zákona. Podľa šéfa parlamentu tým, že sa prezidentka rozhodla podať novelu Trestného zákona na Ústavný súd (ÚS) SR postavila za svoj politický postoj a rovnako tak proti záujmom občanov. Zároveň bude Čaputová žiadať pozastavenie účinnosti tohto zákona, kým ÚS nerozhodne.

Pellegrini tvrdo reaguje na rozhodnutie Čaputovej

Peter Pellegrini a jeho strana Hlas v stanovisku poriadne tvrdo Čaputovú skritizovali: „Prezidentka Slovenskej republiky pri novele trestného zákona uprednostnila politický postoj pred záujmami ľudí.“ S tým, že sa Zuzana Čaputová pridala na stranu opozície a „rovnako ako oni, straší slovenskú verejnosť.“

Chmelár sa pustil do Korčoka

K téme rovnováhe moci, na ktorej sa šéf Hlasu a NR SR Peter Pellegrini a „nezávislý“ kandidát na prezidenta Ivan Korčok dlhodobo nezhodnú, sa nedávno vyjadril i historik a publicista Eduard Chmelár. „Ešte nebezpečnejšia je Korčokova utkvelá predstava, že prezident má byť protiváhou vládnej moci,“ uviedol vtedy. „Odhliadnuc od toho, že mu nevadilo, keď sme tu mali tri a pol roka situáciu, že vládna koalícia mala v rukách všetky najvyššie posty. Prezidentku, premiéra, šéfa parlamentu, ba aj predsedu ústavného súdu. Takáto predstava o výkone funkcie hlavy štátu je primitívna a ohrozujúca ústavné základy nášho štátu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Peter Pellegrini
  2. KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.
  3. Čaputová
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Štátny tajomník Marek Eštok

Prezident nemá čo bojovať proti vláde. To je absolútne nepochopenie systému bŕzd a protiváh. Ak nám kandidát namiesto celospoločenského zmierenia sľubuje prehĺbenie studenej občianskej vojny, treba ho hnať kade ľahšie,“ skonštatoval Chmelár.

„Nezávislý“ kandidát

„Práve teraz majú občania možnosť vidieť, na čo máme hlavu štátu.“ Povedal o rozhodnutí prezidentky Ivan Korčok. Ten sa navonok ukazuje ako nezávislý kandidát na prezidenta, avšak realita je úplne iná. Od vystupovaní na protivládnych protestoch, veľkorysej spolupráce s úradujúcou hlavou štátu, až po rozdeľovanie a polarizáciu spoločnosti. To je vizitka I. Korčoka. Je teda aj podľa toho zrejme, že nejde o nezávislého kandidáta, ale o kandidáta hnutia Progresívneho Slovensko.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini tvrdo reaguje na rozhodnutie Čaputovej: Uprednostnila politický postoj pred záujmami občanov!

Odoberať
Upozorniť na
29 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne