eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí).foto: tasr

Kolíková filozofovala o pápežových slovách. Ľudia ju zotreli: Takto si berieš príklad?

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková sa iba nedávno rozhodla odísť zo strany Za ľudí, aby sa pridala k SaS. Liberáli ju privítali s otvorenou náručou a spolu s ňou aj šesť poslancov, ktorých prichýlili do svojho klubu a stali sa tak druhou najsilnejšou koaličnou stranou. V politických kuloároch sa tak otvorene hovorí o zániku strany Za ľudí, ktorému predchádzal dlhý spor medzi Kolíkovou a Veronikou Remišovou.

Podľa opozičného poslanca Erika Tomáša sa zatiaľ koalícia ovláda, ale keď odíde pápež, vraj sa opäť pohádajú. Dôvodom je práve miesto Márie Kolíkovej. Šéf SaS Richard Sulík totiž trvá na tom, že musí zostať ministerkou spravodlivosti. Liberáli si tak prídu k ďalšiemu ministerstvu. Pápež je ešte stále na Slovensku a zatiaľ je ticho pred búrkou. K návšteve Svätého Otca sa vyjadrila aj samotná Kolíková. „Návšteva pápeža je výnimočná udalosť pre všetkých, mohla by nás spájať,“ zamýšľa sa ministerka, ktorá sa z toho teší a sama sa vyznala, že je veriaca.

Kolíková sa tešila z pápežových slov. Ľudia ju schladili. – Foto: fb/kolikova.maria

Moja viera je viera v dobro. Moja modlitba je o nádeji, že dobro zvíťazí nad zlom. Takáto jednoduchá je moja viera a modlitba. Považujem sa preto za veriacu,“ vysvetlila svoj postoj k viere politička, ktorá sa na pápežovi modlitbu tešila. „Budem v nej hľadať odkazy pre nás všetkých, tých, čo sa považujeme za takých či onakých. Viem, že tá modlitba bude pre všetkých ľudí dobrej mysle a dobrej vôle, bude pre nás všetkých. Mala by nás spájať, bez ohľadu na to, za koho presne sa považujeme,“ zamyslela sa Kolíková.

Čítajte viac:

  1. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  2. František pozdravuje veriacich na Luníku IX.
  3. Veriaci počas stretnutia Svätého Otca s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach 14. septembra 2021.
  4. Obyvatelia Luníka IX. sledujú príhovor pápeža.

Jej slová však nenašli pochopenie u všetkých fanúšikov. Najmä po tom, čo sa udialo v strane Za ľudí. „Vy ste rozvrátili vlastnú materskú stranu. Vzťah s Remišovou. Tak neviem, či ste niečo pochopili,“ oborila sa na političku diskutujúca. „Škoda, že tú snahu spájať nemáte aj vy,“ pridal sa ďalší. „Zle sa modlíte, lebo veľmi rozdeľujete spoločnosť,“ poučila Kolíkovú diskutujúca. Niektorým však Kolíkovej slová ulahodili. „Dobré slová. Z mojej strany plný súhlas,“ podporil Kolíkovú fanúšik.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková filozofovala o pápežových slovách. Ľudia ju zotreli: Takto si berieš príklad?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti