tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová s pápežom Františkom. Zdroj: fb/zcaputova

Tajomstvo odhalené. Prečo nemala prezidentka rúško pri vítaní pápeža, ale čestná stráž áno?

Keď vítala prezidentka Zuzana Čaputová na bratislavskom letisku pápeža Františka, mnohých zarazil jeden detail. Hoci nikto z delegácie nemal prekryté horné dýchacie cesty, čestná stráž mala rúška nasadené. Prečo?

„Kde majú rúška?“ pýtali sa viacerí diskutujúci počas priameho prenosu z príchodu Svätého Otca na Slovensko. Rúško nemal nielen pápež František či prezidentka Zuzana Čaputová, ale i členovia delegácií. „Prečo má čestná stráž rúška a iní nie?“ rozčuľoval sa diskutujúci. Na dôvod tohto rozhodnutia sme sa pýtali priamo čestnej stráže, odkázali nás ale na mediálny odbor prezidentského paláca.

Protokolisti sa dohodli na pravidlách ohľadom rúšok. Čestná stráž ich však mala povinné. – Foto: tasr

Podľa vzájomnej dohody protokolov Svätej Stolice a Kancelárie prezidentky Slovenskej republiky sa iba osobné stretnutia pápeža a prezidentky a predstavenie členov delegácií uskutočnilo bez rúšok,“ zdôraznil hovorca Zuzany Čaputovej Martin Strižinec. „Bez rúšok boli logicky aj členovia vojenskej hudby na nádvorí. Ostatní prítomní, vrátane vojakov čestnej stráže, rúška mali,“ dodal. Rúška i respirátory mali neskôr nasadené napríklad aj politici, ktorí sa zúčastnili stretnutia so Svätým Otcom v záhrade prezidentského paláca.

Čítajte viac:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tajomstvo odhalené. Prečo nemala prezidentka rúško pri vítaní pápeža, ale čestná stráž áno?

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku