eReport.sk
Poslanec NR SR a expremér Robert Fico (Smer-SD).
Poslanec NR SR a expremér Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

Koalícii to nevyšlo! Parlament Fica do kolúznej väzby nevydal

Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť Generálnej prokuratúry (GP) SR o vzatie poslanca, predsedu Smeru-SD a bývalého premiéra Roberta Fica do kolúznej väzby.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR by bolo možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu. Fica obvinila Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci akcie Súmrak spolu s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Koalícii to nevyšlo

Obvinení sú zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade obvinili aj nitrianskeho podnikateľa Norberta Bodora a policajného exprezidenta Tibora Gašpara.

Niekoľkodňová diskusia

O žiadosti prokuratúry diskutoval parlament niekoľko dní, debaty sa začali ešte minulý týždeň. Smer-SD nevidí dôvod na väzobné stíhanie svojho lídra. Opozícia naďalej hovorí o zneužívaní trestného práva v politickom boji. Predstavitelia koalície opakovali, že rozhodnúť má súd, a nie plénum NR SR, hovorili o vydaní Fica do rúk spravodlivosti.

Pellegrini: Túžba po politickej pomste dnes prehrala

Reakciu na neúspešné hlasovanie parlamentu zverejnil na sociálnej sieti aj predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Poslanci Hlasu hlasovali proti vydaniu poslanca Národnej rady. „Rešpektujeme rozhodnutie parlamentu, ukázalo sa, že vládnej moci sa nepodarilo urobiť toto rozhodnutie,“ povedal Pellegrini po hlasovaní.

Foto: fb/peterpellegrini

Túžba po politickej pomste dnes v parlamente prehrala. Spravodlivosť môže a musí ďalej nasledovať svojimi štandardnými cestami,“ píše vo svojom príspevku expremiér.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.
  2. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.
  3. Heger
  4. Eduard Heger a Roman Mikulec.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koalícii to nevyšlo! Parlament Fica do kolúznej väzby nevydal

Odoberať
Upozorniť na
guest
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti