eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

Bruselský portál Politico o Ficovi: Expremiér je na titulných stranách novín

Bývalý slovenský premiér Robert Fico je opäť na titulných stranách novín po tom, ako sa objavilo video s kritikou podpredsedu Smeru-SD Ľuboša Blahu na adresu prezidentky SR Zuzany Čaputovej pred davom, ktorý odpovedá vulgarizmom. Informoval o tom v stredu portál Politico.eu v pravidelnom prehľade správ s názvom Brussels Playbook.

Politico každý pracovný deň sumarizuje dianie v EÚ. Už v roku 2020 ho odoberalo vyše 100.000 ľudí. Čítajú diplomati či úradníci.

Spravodajský server zaoberajúci sa dianím v Bruseli, ale aj v krajinách Európskej únie, v tejto súvislosti spomenul, že na akcii bola aj slovenská europoslankyňa Monika Beňová. Tá pre Politico uviedla, že sa prostredníctvom sociálnej siete prezidentke ospravedlnila, avšak „tvrdila, že Fico ani Blaha nepoužili vulgárne výrazy“.

Politico pripomína, že Fico bude v stredu čeliť „ďalším možným problémom“, keďže slovenský parlament bude hlasovať o žiadosti prokuratúry o súhlas s vydaním expremiéra do väzby.

Brussels Playbook je „newsletter“, v ktorom server Politico každý pracovný deň sumarizuje dianie v EÚ. Už v roku 2020 ho odoberalo vyše 100.000 ľudí. Podľa vydavateľa ho čítajú diplomati, úradníci a ďalší profesionáli zaoberajúci sa európskou politikou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Monika Beňová (Smer-SD).
  2. Poslanec NR SR Ladislav Kamenický (SMER-SD).
  3. Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO).
  4. Poslanec NR SR a expremér Robert Fico (Smer-SD).
  5. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bruselský portál Politico o Ficovi: Expremiér je na titulných stranách novín

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti