eReport.sk
Heger
Premiér Eduard Heger Foto: tasr

Progresívne Slovensko vyzvalo Hegera k ráznemu kroku: Vylúčte hnutie Sme rodina z koalície!

Mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby z vlády vylúčil hnutie Sme rodina na čele s Borisom Kollárom. Výzvu mu adresuje v súvislosti s hlasovaním poslancov hnutia v prípade vydania lídra Smeru-SD Roberta Fica na trestné stíhanie. Kollár podľa predsedníčky PS Ireny Bihariovej otvorene napľul do tváre spravodlivosti a občanom Slovenska ukázal, že politika „našich ľudí“ sa neskončila.  

Nehlasovanie členov Sme rodina za vydanie poslanca Fica na trestné stíhanie je posledná čiara, ktorú počas svojej účasti vo vládnej koalícii prekročili. Pokračovaním koalície so Sme rodina by táto ‚protikorupčná vláda‘ na čele s premiérom stratila akúkoľvek tvár,“ skonštatovala Bihariová vo svojom stanovisku.

Sľúbili obnovu právneho štátu, uvádza PS

Pripomenula, že súčasná vláda postavila svoju legitimitu na sľube obnovy právneho štátu, na záruke rovnosti pred zákonom pre všetkých, bez ohľadu na to, či ide o bývalého premiéra, vládneho poslanca alebo radového občana bez imunity. Podotkla, že v koalícii so Sme rodina nebude očista orgánov činných v trestnom konaní  možná. PS je presvedčené, že Kollár a jeho strana napáchali za dva roky vlády obrovské škody, zablokovali veľké množstvo potrebných reforiem a zákonov či hlasovali za „nebezpečné návrhy“.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Andrej Stančík.
  2. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.
  3. Poslanec NR SR a expremér Robert Fico (Smer-SD).
  4. Richard Sulík (SaS)
  5. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  6. Eduard Heger a Roman Mikulec.
  7. Boris Kollár (Sme rodina) počas kladenia venca v v Brezovej pod Bradlom v sobotu 7. mája 2022.

Poslanci v stredajšom hlasovaní neodsúhlasili žiadosť prokuratúry o vzatie Fica do väzby. Z prítomných 150 poslancov hlasovalo za jeho vydanie 74. Za vzatie Fica do väzby boli všetci poslanci SaS, ako aj väčšina poslancov OĽANO s výnimkou Romany Tabák, ktorá nehlasovala, a Kataríny Hatrákovej, ktorá sa zdržala. Pri hlasovaní sa zdržali aj poslanci hnutia Sme rodina.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívne Slovensko vyzvalo Hegera k ráznemu kroku: Vylúčte hnutie Sme rodina z koalície!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti