eReport.sk
Vladimír a Vitalij Kličko, foto:ig/v.k.

Kličkovci bránia Kyjev so zbraňou v ruke: Prišli k nám deštrukcia a smrť!

Bývalí ukrajinskí profesionálni boxeri Vitalij a Vladimir Kličkovci chránia domovinu pred ruskou inváziou so zbraňou v ruke. Niekdajší majstri sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii a členovia Siene slávy sú odhodlaní brániť Kyjev, ktorého starosta je od roku 2014 starší zo slávnej bratskej dvojice Vitalij.

Vitalij Kličko: Už teraz je to krvavá vojna

Rusko spustilo inváziu vo štvrtok. „Už teraz je to krvavá vojna. Nemám na výber, musím to urobiť. Budem bojovať,“ vyhlásil 50-ročný Vitalij Kličko v relácii televízie ITV „Dobré ráno Británia“. Jeho o päť rokov mladší brat sa už začiatkom februára v Kyjeve prihlásil do ukrajinskej záložnej armády.

„Ruský prezident Vladimir Putin používa vojnovú rétoriku a netají sa ambíciou zničiť ukrajinský štát a zvrchovanosť jeho národa. Za slovami nasledujú rakety a tanky. Prišli k nám deštrukcia a smrť. Budeme sa brániť celou našou silou a budeme bojovať za slobodu a demokraciu,“ napísal Vladimir Kličko na sociálnej sieti Linkedin.

Bude vás zaujímať:

  1. Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj
  2. Sean Penn v Ukrajine
  3. Hayden Panettiere

Pridal sa i Usyk

Krajan a nasledovník Kličkovcov na poste svetového šampióna superťažkej váhy Oleksandr Usyk sa takisto nachádza na Ukrajine: „Niektorí mi písali, že som utiekol. Nie je to pravda, bol som pracovne v Londýne, ale už som naspäť doma. Priatelia, musíme sa spojiť, pretože žijeme ťažké časy. Som skutočne rozcítený a obávam sa o moju krajinu, o našich ľudí. Priatelia, musíme zastaviť túto vojnu – my všetci spoločne.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kličkovci bránia Kyjev so zbraňou v ruke: Prišli k nám deštrukcia a smrť!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti