eReport.sk
Miloš Zeman, Peter Pellegrini, Václav Klaus Zdroj: tasr/koláž eReport

Klaus v dobrom závidí Slovákom, že si zvolili svojho človeka, Zeman má z Pellegriniho veľkú radosť

Bývalí českí prezidenti Klaus a Zeman s veľkým nadšením privítali zvolenie slovenského, dnes už bývalého predsedu parlamentu, Pellegriniho za prezidenta Slovenskej republiky.

„Slovensko si dobre zvolilo,“ uviedol vo vyhlásení bývalý prezident Václav Klaus. V narážke na súčasného českého prezidenta Petra Pavla a jeho spolupracovníkov vyhlásil, že závidí Slovákom, ktorí si zvolili svojho prezidenta, nie Aspen Institute (globálna mimovládna organizácia so sídlom vo Washingtone a pobočkou v Prahe). Pavel má na spomínanú americkú mimovládku mimoriadne silné prepojenie.

Bývalému prezidentovi Milošovi Zemanovi robí Pellegriniho víťazstvo veľkú radosť, uviedol na svojom facebookovom profile.

Pellegrini – správna voľba

Bývalý prezident Klaus zaželal víťazovi volieb, ale aj voličom: „Blahoželám Slovensku, že si dobre zvolilo. Závidím Slovákom, že si zvolili človeka na svoj obraz, že nepočúvali rady chytrých a mocných zo sveta, a najmä z Českej republiky. Závidím Slovákom, že si zvolili svojho človeka, a nie Aspen Institute.“ Verí, že nový prezident bude pozitívne rozvíjať česko-slovenské a slovensko-české vzťahy. Exprezident Pellegriniho podporil osobne pri návšteve Bratislavy pred druhým kolom volieb.

Zeman pripomenul, že Pellegriniho v minulosti niekoľkokrát verejne podporil a je rád, ako voľby dopadli. Pôvodne avizoval, že by sa mohol vydať na Slovensko a pred druhým kolom volieb podporiť prezidentského kandidáta osobne. Nakoniec nešiel kvôli rekonvalescencii po hospitalizácii a operácii nohy s krvnou zrazeninou.

Doplňme, že Pellegriniho pred voľbami podporil aj bývalý český premiér Andrej Babiš (ANO). Ten vo svojej včerajšej gratulácii uviedol, že si Slováci vybrali dobre, budú mať hrdého prezidenta, ktorý vždy bude vo svete hájiť ich záujmy a bude stáť za všetkými občanmi.

Zdroj: Facebook – Miloš Zeman, Andrej Babiš, IVK

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klaus v dobrom závidí Slovákom, že si zvolili svojho človeka, Zeman má z Pellegriniho veľkú radosť

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne