eReport.sk
Pripravujú sa na vojnu?
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Archívne foto: tasr

Severná Kórea: Kim Čong-un nariadil vypustiť do vesmíru prvý špionážny satelit

Severná Kórea: Kim Čong-un, vodca krajiny vyhlásil, že KĽDR dokončila výstavbu svojho prvého vojenského špionážneho satelitu a zároveň schválil jeho vypustenie do vesmíru. V stredu o tom informovali tamojšie štátne médiá. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Správa o dokončení satelitu prišla len niekoľko dní po teste nového typu medzikontinentálnej balistickej strely (ICBM) Hwasong-18 na pevné palivo. Kim Čong-un uviedol, že ide o veľký krok v rámci schopnosti jeho krajiny podniknúť jadrový protiútok.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Biden priznal obavy
  2. Pripravujú sa na vojnu?
  3. Pripravujú sa na vojnu?
  4. Vojenské cvičenie USA, Japonska a Južnej Kórei

V plánovanom dátume

Severokórejský vodca v utorok nariadil, aby v apríli dokončený vojenský prieskumný satelit č. 1 vypustili na obežnú dráhu v plánovanom dátume. Uviedla to severokórejská agentúra KCNA. Konkrétny dátum nespresnila.

Počas návštevy Štátneho úradu pre letectvo a kozmonautiku (NADA) Kim Čong-un vyzval zamestnancov, aby „zaistili schopnosť satelitného zhromažďovania spravodajských informácií tak, že postupne vypustia niekoľko prieskumných satelitov na rôzne obežné dráhy“.

Kľúčový projekt

Kim Čong-un navštívil NASA v sprievode dcéry. Na fotografiách v severokórejských médiách si obaja prezerali rôzne grafy a ďalšie predmety, ktorú sú však úmyselne rozostrené.

Vývoj špionážnej družice patrí medzi kľúčové projekty, o ktorých rokoval zjazd vládnucej Strany pracujúcich v januári minulého roka.

Severná Kórea vlani v decembri vykonala tiež „dôležitý test“ v záverečnej fáze prípravy na vypustenie vojenského prieskumného satelitu na obežnú dráhu, Jeho cieľom bolo zhodnotiť možnosti satelitného fotografovania, systému prenosu údajov a pozemnej kontroly.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severná Kórea: Kim Čong-un nariadil vypustiť do vesmíru prvý špionážny satelit

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php