eReport.sk
Pripravujú sa na vojnu?
Severokórejský vodca Kim Čong-un. Archívne foto: tasr

Kim Čong-un: KĽDR sa ako jadrová veľmoc musí začať pripravovať na skutočnú vojnu!

Na rozšírenie odstrašovacích schopností svojej krajiny „praktickejším a ofenzívnejším“ spôsobom vyzval severokórejský vodca Kim Čong-un. Uviedla to v utorok agentúra Johnap odvolávajúca sa na správu zverejnenú v anglickom servise štátnej tlačovej agentúry KCNA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Taraba si všíma súvislosť.
  2. Obavy z prezradenia?
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?

Zasadnutie

Kim Čong-un to povedal na pondelňajšom zasadnutí Ústrednej vojenskej komisie vládnucej Kórejskej strany pracujúcich, kde zároveň poukázal na potrebu urýchliť odstrašovacie schopnosti KĽDR.

A tiež na to, že ich treba „účinne uplatňovať ako opatrenie na prísnejšiu kontrolu stále sa zhoršujúcej bezpečnostnej situácie“ na Kórejskom polostrove.

Prax..

Na zasadaní komisie sa podľa KCNA tiež diskutovalo „o praktických otázkach a opatreniach pre mechanizmus na prípravu návrhov vojenských akcií, ktoré by nepriateľovi nedali k dispozícii žiadne prostriedky na odvetnú akciu“.

Agentúra Jonhap poznamenala, že správa bola zverejnená pri príležitosti 11. výročia Kimovho nástupu do funkcie prvého tajomníka Kórejskej strany pracujúcich.

Bude tretia svetová?

Severná Kórea sa minulý rok vyhlásila za „nezvratnú“ jadrovú veľmoc, čo fakticky ukončilo možnosť rozhovorov o denuklearizácii, konštatuje agentúra AFP.

Začiatkom tohto roka Kim Čong-un nariadil armáde, aby zintenzívnila cvičenia s cieľom pripraviť sa na „skutočnú vojnu.“ Za hrozbu vníma vodca KĽDR najmä Ameriku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kim Čong-un: KĽDR sa ako jadrová veľmoc musí začať pripravovať na skutočnú vojnu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php