eReport.sk
Vojenské cvičenie USA, Japonska a Južnej Kórei
Vojenské cvičenie USA, Južnej Kórey a Japonska. Ilustračné foto: tasr/ap

Vojenské cvičenie: USA, Južná Kórea a Japonsko operujú neďaleko Kórejského polostrova

Vojenské cvičenie: Spojené štáty, Južná Kórea a Japonsko v pondelok začali spoločné vojenské cvičenia vo vodách neďaleko Kórejského polostrova. Reagujú na hrozbu zo strany KĽDR, uviedlo juhokórejské vojenské námorníctvo. TASR o tom informovala na základe správ agentúr AP a Reuters.

„Cieľom manévrov je zlepšiť naše spôsobilosti proti balistickým strelám a posilniť našu schopnosť uskutočňovať spoločné operácie v období, keď sa raketová a jadrová hrozba zo strany Severnej Kórey stupňuje,“ uviedol hovorca námorníctva.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chystá sa NATO na vojnu?
  2. Pripravujú sa na vojnu?
  3. Bude si Ukrajina vyberať slovenskú vládu?
  4. Boris Pistorius. Berlín sa ešte musí rozhodnúť!
  5. Naďova cesta

Manévre vo vzduchu

Južná Kórea s USA začali aj vzdušné cvičenia. Potrvajú do 28. apríla a zúčastní sa na nich približne 110 lietadiel vrátane stíhačiek F-35.

KĽDR spoločné cvičenia USA s ich ázijskými spojencami odsudzuje a ako píše AP, môže reagovať agresívne. Pre KĽDR manévre slúžia ako zámienka, aby zrýchlila vývoj zbraní.

Pchjongjang minulý týždeň otestoval balistickú strelu dlhého doletu na pevné palivo. Severná Kórea sa usiluje vybudovať si jadrový arzenál, ktorý môže ohrozovať susedné krajiny aj USA.

KĽDR od piatku 7. apríla nereaguje na každodenné dohodnuté telefonáty s Južnou Kóreou. Tie sa uskutočňujú prostredníctvom medzikórejského komunikačného kanála.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vojenské cvičenie: USA, Južná Kórea a Japonsko operujú neďaleko Kórejského polostrova

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php