eReport.sk
Monika Beňová (SMER - SSD)
Monika Beňová. Foto: fb/monikabenova

Beňová o dianí v EP: Zbláznili sme sa? Miesto pomoci ľuďom rokujeme o zbraniach? A takto to je s Pfizerom a Leyenovou!

Kedy sa dočkáme zodpovednosti? Europoslankyňa Monika Beňová, členka strany Smer-SD, verejnosť na svojom profile informovala o dianí v Európskom parlamente. Upozornila i na článok portálu Politico, ktorý detailne rozoberá to, čo sa na pôde euro parlamentu deje. Poukazuje ale i na prístup jednotlivých členských štátov Únie. Bude niekto niekedy niesť zodpovednosť za svoje činy, alebo mocní môžu beztrestne naozaj všetko?

Mohlo by vás zaujímať

  1. A čo tak sebestačnosť a suverenita?
  2. Konečne niekto?
  3. Kde sú Slováci a Slovenky?
  4. Hoax pravdou?

„Ursula von der Pfizer“

Europoslankyňa začala správou európskej ombudsmanke. V nej je najväčšou témou „úradovanie“ predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen. A nákup vakcín, o ktorom sme vás už viackrát informovali.

„Všetko je utajené, zmluvy, spôsob ako boli vyjednané ceny, dĺžka trvania kontraktu a najmä súkromná komunikácia predsedníčky EK a šéfa Pfizeru, ktorá bola “vymazaná”.

Monika Beňová poukázala na to, že svetlo sveta uzreli nové informácie. „Vakcíny boli zazmluvnené až do roku 2027. Cena jednej je 19,50€ a na tento rok bolo len od Pfizeru objednaných 450.000.000. Celková hodnota kontraktu je cca 8,8 mld eur.“

A dodala: „Pritom už minulý rok sa treťou, poťažmo štvrtou dávkou zaočkovalo len minimum občanov EÚ. A len také Nemecko “vyhodilo” okolo 40.000.000 vakcín.

Kedy sa dočkáme zodpovednosti?

„A nikto nenesie zodpovednosť, nikto neodpovedá na elementárne otázky, nikto nevidel kontrakt. Je to nehanebné a pokrytecké ako celá súčasná Európska komisia. A aj väčšina predsedov politických skupín v EP,“ uviedla.

Beňová upozornila na to, že všetci títo mocní, na Konferencii predsedov odsúhlasili, že predsedníčka EK sa nemusí vlastne nikomu zodpovedať.

Zbrane miesto chleba

Dotkla sa i ďalšej závažnej skutočnosti: „Namiesto sociálnych programov, zastropovania cien energií, či pomoci zraniteľným skupinám sa bude hlasovať o financiách na výrobu munície a zbraní.“

„Poverený minister zdravotníctva a poverený predseda vlády SR musia žiadať vysvetlenia v Rade. Chýbajú nám zdroje už prakticky na všetko!!!“

„Všetci sa tu už fakt zbláznili?!?,“ kladie si na záver otázku europoslankyňa, Asi sa dá konštatovať, že takmer všetci a takmer áno.. Kedy sa dočkáme zodpovednosti?

Zdroj: Politico, FB M. Beňová
KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová o dianí v EP: Zbláznili sme sa? Miesto pomoci ľuďom rokujeme o zbraniach? A takto to je s Pfizerom a Leyenovou!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti