eReport.sk
Kauza zvesenej Čaputovej
Ľuboš Blaha, foto: eReport

Blaha pre eReport: Je to pre mňa lichôtka, že som opozíciou tak nenávidený!

Ďalšie vydanie populárnej relácie Bez cenzúry je na svete! Do nášho štúdia zavítal politik, ktorý vždy popíše veci na rovinu, a nie vždy si pri tom kladie servítku pred ústa. Ľavicový politik a podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha patrí medzi známych politikov, ktorý nie je úplne po „chuti“ súčasným opozičným politikom. Ľuboš Blaha sa v štúdiu vyjadril i k viacerým horúcim a aktuálnym témam.

Kauza zvesenej Čaputovej

Vlnu kontroverzie najmä v radoch terajšej opozície vzbudil Blaha po tom, čo si „dovolil“ zvesiť obraz prezidentky Čaputovej zo steny vo svojej kancelárii. Rovnako podobne narábal i s vlajkou Európskej únie. Toto konanie si natočil i na video, ktoré zdieľal na sociálnej sieti. Opozícia v reakcii na toto konanie dokonca iniciovala mimoriadnu schôdzu parlamentu, kde podpredsedu NR SR plánovali odvolávať. Schôdzu sa však nepodarilo otvoriť,

Zdroj: yt/ereport

Pán redaktor, je to pre mňa vo svojej podstate lichôtka, že som tak nenávidený, že som prvý politik vládnej koalície, ktorého odvolávajú len preto, že vyjadruje svoje ľavicové a vlastenecké presvedčenie, ktoré som vyjadroval vždy. Počas celej mojej politickej kariéry.“ Vyjadril sa Blaha na pokus opozície, odvolať ho z funkcie. Je však pravdou, že kritika na adresu Ľuboša Blahu prišla i z radov koalície. Za jeho incident so zveseným obrazom podpredsedu parlamentu skritizoval i samotný šéf Národnej rady Peter Pellegrini. Ten jeho počin označil za zbytočný a infantilný.

Ľuboš Blaha v europarlamente?

Podpredseda NR SR Ľuboš Blaha sa pred časom nechal počuť, že sa bude uchádzať o miesto europoslanca v Európskom parlamente. K tejto téme sa vyjadril i u nás v štúdiu. Zhodnotil i aktuálne pôsobenie niektorých europoslancov z liberálnej časti spektra. Tí sa v Bruseli dokonca niekedy správajú tak, že nehája v ňom záujmy Slovenska, ale práve naopak. „Je potrebné povedať, že kolegovia z Progresívneho Slovenska sa nevedia stotožniť so Slovensko. To oni nemajú v sebe tento rozmer. To, žiaľ tak je a asi ich nezmeníme. Oni sa cítia byť súčasťou toho kozmopolitného príbehu, svetoobčianskeho, že oni bojujú za nejaké univerzálne práva. Oni sa svojim spôsobom hanbia, že sú Slováci. Rovnako oni by sa najradšej narodili niekde v tom Belgicku, alebo v USA, a boli by hrdí na tu krajinu, na tú Ameriku. Tak to oni cítia.“ uvádza.

Mohlo by vás zaujímať:

Blaha ďalej dodáva: „Je mi to ľúto, pretože ja by som chcel, aby boli práve ľudia na to Slovensko hrdí. Veď my sme úžasný národ, taká história. Máme svoje dejiny a mnoho iného. My sa teraz máme naozaj opičiť po tých Američanoch? V čase, keď my sme tu mali vyspelú civilizáciu, tak tam u nich behali bizóny a Indiáni? Buďme naozaj hrdí!

V rozhovore Bez cenzúry s Fedorom Flašíkom sa dozviete

  • Aká je politická kultúra v parlamente?
  • Ako vníma Programové vyhlásenie vlády?
  • O hystérii mimovládok a mainstreamu kvôli 2% z daní
  • Opätovné rozdelenie RTVS na TV a Rozhlas
  • Poslanie verejnoprávnych médií v spoločnosti
  • Čo si myslí o politických reláciách RTVS, či publicistických – Večer s Havranom, Silná zostava, Do kríža a pod.
  • Regulovanie súkromných médií štátom
  • O spochybňovaní zahraničnej politiky mainstreamom
  • Prečo kandiduje na post poslanca Európskeho parlamentu?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha pre eReport: Je to pre mňa lichôtka, že som opozíciou tak nenávidený!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre