eReport.sk

„Budeme konštruktívnou opozíciou,“ povedala Cigániková pre eReport. Podarí sa im to?

„Budeme konštruktívnou opozíciou,“ povedala dlhoročná, teraz už opozičná poslankyňa z liberálnej strany SaS Jana Bittó Cigániková. Stranícka odborníčka na zdravotníctvo patrí medzi známe kritičky súčasnej vládnej koalície, ale i Igora Matoviča. Cigániková zastáva liberálne hodnoty a dlhodobo bojuje za zákony, ktoré zasahujú do nejakého slobodného rozhodnutia žien o svojom živote po zdravotnej stránke.

Budeme konštruktívnou opozíciou

Práve spomínané konflikty SaS s OLAŇO respektíve Richarda Sulíka s Igorom Matovičom v decembri v roku 2022 smerovali k tomu, že vtedajšej vláde Eduarda Hegera bola vyslovená nedôvera v Národnej rade. Vďaka tomu sa o 9 mesiacov konali predčasné parlamentné voľby. I na to nadväzovala otázka nášho redaktora Dominika, ktorá smerovala na poslankyňu Cigánikovú. V nej sa pýtal na to, že je známe to, že budú v podstate akousi opozíciou v opozícii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. R. Huliak

Matovič zobral ľuďom nádej

„Určite nie sme s OĽANO jednotní. Keď mám byť naozaj úprimná, tak koalícia s Matovičom je táka, že.., no poviem vám to takto, vnímam svet pred Matovičom a po ňom. Pred Matovičom bolo všetko jednoduché. Boli sme my tí dobrí a oni tí zlí. Vlastne to bolo ľahké, lebo ste vedeli rokovať o tom, s kým budete spolupracovať a s kým nie

Zdroj: yt/eReport

To čo Matovič narobil v koalícii bola katastrofa. Zobral ľuďom nádeje, že môže byť na Slovensku aj lepšie,“ povedala Cigániková pre eReport.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Budeme konštruktívnou opozíciou,“ povedala Cigániková pre eReport. Podarí sa im to?

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre