eReport.sk

Gašpar pre eReport: ÚŠP bol zneužitý Lipšicom a skupiny prokurátorov okolo neho!

Pred náš mikrofón predstúpil bývalý policajný prezident a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu Smer-SD Tibor Gašpar. Ten sa nášmu redaktorovi Dominikovi vyjadril k viacerým aktuálnym témam.

Nekultúrne správanie sa opozície

Gašpar sa vyjadril i k včerajšej schôdzi parlamentu, ktorej hlavnej bodom bolo Programové vyhlásenie vlády. Diskusia bola naozaj plodná, pretože do rozpravy sa prihlásilo vyše 40 rečníkov a pokračuje ďalším rokovacím dňom. „Tak samozrejme. Schvaľuje sa jeden z najdôležitejších dokumentov pre vládu, programové vyhlásenie. Opozície využíva túto možnosť, aby mohla predstavit svoju kritiku, názory či predstavy a chcem týmito krokmi akosi poukázať občanom, v čom je toto PVV zlé.” hovorí Gašpar.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Korčok nemá proti Pellegrinimu žiadnu šancu
  2. Novinár Vagovič je talibanec
  3. Ladislav Kamenický
  4. Tibor Gašpar

„Niekedy to však je aj vo vulgárnej rovine, najmä zo strany Igora Matoviča. Ale dnes som tam započul i ďalšie vulgárne slová ako “debil” a podobne.” Poukazuje Gašpar politickú “kultúru” opozicie.

Osud Lipšica a Špeciálnej prokuratúry

Čo bude s Úradom špeciálnej prokuratúry? Enormne kritizovaná inštitúcia najmä zo strany dnešnej vládnej koalície je jedným problematickým bodom, ktorý chcú vládni politici bezpochyby počas volebného obdobia vyriešiť.

Podla slov predstaviteľov strany Smer táto inštitúcia stratila svoj význam a je absolútne spolitizovaná. Okrem iného mala slúžiť na vykonávanie politickej objednávky bývalej vlády na kriminalizáciu opozície. Otázkou teda je čo bude i s jej aktuálnym šéfom Danielom Lipšicom.

Zdroj: yt/eReport

„Nechcel by som priamo hovoriť o odvolávaní, pretože to takto nefunguje a nie je to ani zo zákona možné. Určite otázkou toho, akú ma budúcnosť Úrad špeciálnej prokuratúry a otázka o jej možných zmenách je na stole,” hovorí poslanec. Gašpar ďalej dodáva: „Je to napísané i v samotnom Programovom vyhlásení vlády. Vláda sa chce postavením ÚŠP zaoberať v sekcii, ktorú si zadefinovala ako právny štát.”


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gašpar pre eReport: ÚŠP bol zneužitý Lipšicom a skupiny prokurátorov okolo neho!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre