eReport.sk
Matovičove zákony
Igor Matovič na kombosnímke, ktorú k svojmu statusu pripojil Ladislav Kamenický. Zdroj: fb/ladislavkamenickyofficial

Kamenický menoval 10 „atómoviek“ Matoviča: Kradnutie, covid, očkovanie, testovanie či dlh!

V prípade Matoviča je mlčať zlato. Keď sa dnes už bývalý minister financií Igor Matovič (OĽANO) musel definitívne porúčať z vysokej štátnej funkcie, nezabudol na rozlúčkovej tlačovej konferencii vymenovať všetku chválu, ktorá by podľa neho mala byť na neho vznesená. Najneobľúbenejší premiér a minister samostatnej slovenskej histórie si myslí, že za jeho „atómovky“ by mu mali občania ďakovať. Iný názor má však mnoho občanov, odborníkov, či parlamentná opozícia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. František Mikloško počas pietnej spomienky pri príležitosti 34. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave 24. marca 2022.
  2. Ja nič ja muzikant
  3. Nie je vojnou USA s Ruskom
  4. Revolucionárka Remišová upratala Slovensko

Ďalší exminister financií – Ladislav Kamenický (Smer-SD), sa pri príležitosti odchodu Matoviča rozhodol vymenovať iných desať atómoviek, ktoré podľa neho charakterizujú Matovičove vládnutie. A chválou sa teda rozhodne nazvať nedajú!

Mesiáš

„S údivom som pozeral tlačovku Matoviča, keď sa konečne porúčal z postu ministra financií, ktorým sa nikdy nemal stať, a to nielen preto, lebo ukradol svoj titul. „Génius“ Matovič sám seba pol hodinu vychvaľoval za jeho 10 atómoviek, ktorými ako mesiáš „spasil“ minimálne Slovensko, ak nie celý svet. Samozrejme popri „genialite“ tejto vlády, sa podľa Matoviča javí každý navôkol minimálne ako hlupák, čo ničomu nerozumie,“ uviedol v utorok na sociálnej sieti Kamenický.

Podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický počas tlačovky v apríli 2022.

Na snímke podpredseda Smer-SD Ladislav Kamenický hovorí počas tlačovej konferencie po zasadnutí vedenia strany Smer-SD 21. apríla 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

„Musel som sa schuti zasmiať. Aby Matovič nebol taký namyslený, len aby sa nezabudlo, pripravil som si mojich 10 Matovičových atómoviek,“ dodal.

Nefungujúce testy

Rozhodne sa nedá tvrdiť, že by vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera prežili svoje obdobie bez káuz. Na spočítanie všetkého, čo minimálne smrdelo, by nám nestačilo asi ani niekoľko rúk.

Matovičove atómovky v podaní Kamenického sa dajú nazvať taktiež témami a záležitosťami, ktoré opozícia vláde vyčítala. A celkom často aj oprávnene.

Špajza

Hromadné covid testovanie a obrovské výdavky na testy, desiatky miliónov eur na očkovaciu lotériu, „prázdna špajza“, rastúci dlh a deficit, obrovská inflácia, nedostatočná pozornosť venovaná dôchodcom, klesajúce mzdy a kradnutie.

Toto všetko Kamenický považuje za vážne zlyhania, ktoré Matoviča sprevádzali počas jeho epizód v kreslách premiéra a ministra financií.

Malá trnavská firma zásobujúca celé Slovensko

Jednou z doteraz nevysvetlených káuz je napríklad prihranie biznisu malej trnavskej firme, ktorej „šéfstvo“ má mať napojenia na Matoviča, Sulíka, či Kollára. Kamenický sarkasticky poznamenáva, že v celku nekvalitné covid testy vláda zabezpečila po svojom.

„Ako inak cez malú trnavskú firmu, ktorej majiteľ sa len náhodou osobne pozná s Matovičom a jeho manželkou. Len žiadne podozrenia z korupcie, že?! Na zdravotníctvo sa peniaze nenájdu, na covid testy stovky miliónov eur, nie je problém.“

V prípade Matoviča je mlčať zlato

Všetky tieto problémy nie sú problémami len podľa opozície. Dopodrobna ich chceli riešiť občania, odborníci a možno aj orgány na to určené. Niekoľko otázok mali aj médiá, v ktorých však Matovičove kauzy vždy akosi rýchlo a podozrivo utíchali.

„Samochvála smrdí!“ a „Nie je všetko zlato, čo sa bliští,“ konštatuje Kamenický. „Žiaľ, v Matovičovom podaní aj to zlato nepríjemne páchne!,“ dodal.

Zdroj: fb/ladislavkamenickyofficial


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický menoval 10 „atómoviek“ Matoviča: Kradnutie, covid, očkovanie, testovanie či dlh!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti