eReport.sk
Ladislav Kamenický
Ladislav Kamenický (Smer-SD), bývalý minister financií. Foto: eReport

VIDEO BEZ CENZÚRY Kamenický: Matovičovci za tri roky bačovania minuli dvakrát viac! Táto vláda vôbec nemala vzniknúť


Kamenický: Matovičovci zobrali 1 miliardu len za testovanie. Za tri roky bačovania minuli dvakrát viac peňazí. Ale nikde to nie je vidieť, koľko sa z toho rozkradlo. EÚ začína diktovať protekcionalistický obchod – od toho môžeš – od toho nie. Ódor dostal od prezidentky zoznam úradníckej vlády, ktorý jej potom predložil na schválenie. Čo bolo hlavnou príčinou odsunutia volieb? Inflácia zobrala dôchodcom 14 %, vláda to kompenzovala iba 1,3 %! A – táto vláda nemala vôbec vzniknúť!

Toto všetko boli témy relácie BEZ CENZÚRY. Do štúdia eReportu prijal pozvanie podpredseda strany SMER – SSD Ladislav Kamenický. Hovoril o najhorúcejších témach, ktoré momentálne rezonujú Slovenskom. Úradníckej vláde, voľbách a samozrejme o ekonomike, kde je pán Kamenický expertom.

Ladislav Kamenický v štúdiu eReportu hovoril na aktuálne témy.

Zdroj: youtube/ereport

Rozpadnutá vláda sa opäť rozpadla

Na otázku, „čo sa to vlastne na Slovensku deje,“ Ladislav Kamenický odpovedal: „V domácej politike sme boli svedkami, keď 15. decembra minulého roka padla vláda. Tí, ktorí boli pri moci, sa tej moci držali zubami-nechtami. Nakoniec sa v škandáloch rozpustila aj tá rozpadnutá a dočasná vláda. Paradoxne, rozpadnutá vláda sa druhý raz rozpadla.“ Podpredseda Smeru k tomu dodal: „Pani prezidentka sľúbila, že predčasné voľby sa budú konať do 30. júna tohto roka. A potom zrazu nebol problém, aby táto vláda pokračovala až do konca septembra.“

Medzitým vyšli najavo škandály, na ktoré upozornil SMER – SD. Dvaja ministri OĽANO si navzájom posielali dotácie. A takto chceli okradnúť občanov, ktorí posielajú dane do rozpočtu.

Bolo by možné, aby 11 mesiacov po páde vlády takáto vláda ďalej fungovala v nejakom režime? Diplomat povedal, že u nich je to nemyslitené. „No ale na Slovensku je všetko možné,“ konštatoval Kamenický.

O čom všetkom (okrem iného) sa v Bez cenzúry hovorilo?


Čo môžeme očakávať od úradníckej vlády?
Je ohrozené naše právo veta?
Kam sme sa zaradili v podnikateľskom prostredí?
Aký môže byť nový rozpočet
Budeme vracať prostriedky z plánu obnovy?
Je rozdiel medzi zazmluvnením a čerpaním eurofondov?
Zostaneme automobilovou veľmocou?
Matovičova matematika a Remišovej „úspechy“
Akou rýchlosťou sa dočasná vláda zadlžovala
Aké budú voľby a čo nás čaká tento rok dlhodobo

Ako vždy sa rozprávame bez cenzúry

Heger má ružové okuliare i klapky na očiach

Bývalý premiér Eduard Heger vyhlásil v istom médiu, že vláda naplnila svoj program a všetko funguje. „Každá líška svoj chvost chváli. Myslím si, že pán Heger má nasadené ružové okuliare, na druhej strane má klapky na očiach. Nevidí totiž, aká je reálna situácia na Slovensku. Životná úroveň Slovákov sa silno prepadá. Vyhodnotili nás ako krajinu, ktorá je druhá najhoršia ohľadom životnej úrovne v rámci Európskej únie.

Pokiaľ ide o podnikateľské prostredie, sme štvrtou najhoršou krajinou na svete čo sa týka podnikateľského prostreiedia. Slovenská republika sa enormne zadlžuje. Tie dlhy budú splácať ešte deti našich detí.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Blanár o dúhových politikoch
  2. Hlasák naložil Vagovičovi
  3. Hulvátske kroky tretieho sektora

Dôchodcov vláda pripravila o 10 percent

„Ale čo ma najviac trápi, je to, že je tu veľké sociálne napätie, a to sa týka ľudí, ktorým vláda nepomohla, napríklad seniorov,“ povedal Kamenický. Ako príklad uviedol, že minulý rok pri 14-percentnej dôchodcovskej inflácii vláda im priznala len 1,3 percenta. „Každého dôchodcu tak vláda pripravila v podstate o takmer 10 percent príjmov,“ povedal podpredseda Smeru.

Mnoho ľudí preto na Slovensku zápasí s chudobou. A riešia to, či si kúpia lieky, alebo potraviny. „A to je v 21. storočí nepredstaviteľné,“ dodal Ladislav Kamenický.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO BEZ CENZÚRY Kamenický: Matovičovci za tri roky bačovania minuli dvakrát viac! Táto vláda vôbec nemala vzniknúť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre