eReport.sk
na niektorých miestach ostali iba zastávky MHD bez prístreškov, foto: autor

Kam zmizli zastávky MHD?

Začiatkom augusta podpísalo mesto rámcovú zmluvu na dodanie a montáž 28 nových prístreškov s lavičkami na zastávkach MHD v Trnave.

Dôvod výmeny je koniec zmluvného obdobia s reklamnou spoločnosťou, ktorej patrili tie predchádzajúce. Tá ich už aj demontovala. Mesto však s ňou – podľa dostupných informácií – rokuje o ich prípadnom odkúpení do vlastníctva.

Ťažko predvídať výsledok rokovaní, a logiku nemá ani fakt, že zastávky už demontovali. Cestujúci, ktorí čakajú na spoj pri extrémnych teplotách či daždi a vetre musia hľadať iný úkryt pred nepriaznivým počasím, alebo ho strpieť. Tí, ktorí by si chceli sadnúť, sa v lepšom prípade môžu niekam oprieť. Otázne je, ako dlho tento stav potrvá. Možno to nevedia ani na príslušných útvaroch mesta, keďže nám na naše otázky neodpovedali.

Nedozvedeli sme sa ani to, prečo nenastala kontinuálna obmena a vznikla táto situácia. Celkom logická je preto častá otázka nejedného z cestujúcich, či celý proces neprebieha opačne.

Každý chápe, že ide o práce na niekoľko týždňov, a optimálne počasie na celý ten čas kedykoľvek v roku nemožno očakávať. Nepochybne sú však na to vhodnejšie jarné než letné mesiace.

Foto: jedna z prvých osadených zastávok MHD, cestujúci z Dohnányho čakali bez prístrešku takmer mesiac, zdroj: autor

Kedy ich nainštalujú?

Z podpísanej rámcovej zmluvy zároveň vyplýva, že zastávky s lavičkami nainštalujú priebežne na základe čiastkových objednávok podľa potrieb objednávateľa. Lehota 60 dní od vystavenia objednávky sa v prípade nepriaznivého počasia ešte môže meniť.

V lepšom prípade tak prvé prístrešky s lavičkami môžeme očakávať niekedy v polovici septembra. Nevieme, koľko ich bude a ako budú pribúdať. Mesto popri zahlcovaní verejnosti rôznorodými informáciami o svojich úspechoch už zrejme nemalo kapacitu na to, aby poskytlo tieto údaje. Alebo komfort užívateľov MHD nepovažuje za dôležitý?

Dúfajme len, že v jesenných mesiacoch už budú mať ľudia na zastávkach MHD možnosť ukryť sa pred prípadným vetrom a dažďom.

Najmä keď im radnica svojimi „vylepšeniami“ parkovacej politiky doslova bráni používať vlastné motorové vozidlá a odkazuje ich na MHD.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kam zmizli zastávky MHD?

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php