eReport.sk
Meghan Markle, foto: instagram

Kaderník Meghan Markle prezradil tajomstvo: Ako si správne umývať vlasy?

Aj obyčajné umývanie vlasov má svoje pravidlá ak chcete mať hrivu zdravú a pestovanú. Robíme to priam automaticky. Navlhčíme vlasy, pridáme šampón, napeníme rukami, spláchneme a vysušíme fénom. Je za tým však viac.

Odborníci na krásu vlasov vedia, že to, ako a si čím vlasy umývame a ako ich suším, ovplyvňuje nielen zdravie a kvalitu vlasov. Vysušuje ale aj pokožku hlavy. Správne umývanie vlasov má mať svoju postupnosť a vyžaduje si dostatok času. George Northwood, celebritný kaderník, ktorý sa stará o vlasy Rosie Huntington Whiteley, Julianne Moore či Meghan Markle odporúča niekoľko nekompromisných zásad.

Správne rozčesávanie

Pred umytím si čistou kefou rozčešte vlasy aby ste sa zbavili spleti a uzlov. Šampón a kondicionér sa tak dostane rovnomerne na všetky miesta. Rozstrapatené vlasy sťažujú čistenie pokožky hlavy a vlasov, preto ich vždy najskôr prečešte. Začnite od končekov vlasov a jemne sa prepracujte až ku korienkom. Tým sa vyhnete trhaniu a poškodeniu vlasov.

Vlasy navlhčite, nie však vo vani

Horúci kúpeľ a umývanie vlasov pri kúpeli vo vani je jedno veľké nie. Takto vlasy oplachujete v špinavej vode, ktorá ich zmatňuje a zanecháva korene zanesené. Vlasy si vždy umývajte v sprche. Pod tečúcou vodou, pretože umožní spláchnutie peny a špiny po celej dĺžke vlasov. Ak máte doma veľmi tvrdú vodu, oplatí sa namontovať sprchový filter, ktorý z vody odstraňuje stopy chlóru, ťažkých kovov a plesní, takže vlasy sú čistejšie, jemnejšie a hladšie. Dôležitá je aj teplota vody. Studená vod vlasy nečistí efektívne. Nie je dobra ani príliš horúca. Takže zvoľte strednú teplotu, ktorá je príjemná pri kontakte s pokožkou hlavy.

Celebritný kaderník George Northwood. – Foto: facebook

Nanášanie šampóna

Sú aj časté chyby pri aplikovaní šampónu. Väčšina ľudí používa priveľa šampónu a šampónuje iba raz. Tajomstvom krásnych vlasov je však dvojité umývanie menším množstvom šampónu, než by ste očakávali. Pri prvom umývaní je cieľom zmyť väčšie nečistoty a mastnotu z vlasov. Druhé umývanie vyčistí pokožku hlavy a odstráni odumretú pokožku a nečistoty. Ak používate kvalitný šampón, stačí množstvo vo veľkosti dvoch nechtov, viac netreba. Samozrejme, dôležitý je aj správny výber šampónu podľa typu vlasov. Vyberte si taký, ktorý udržuje vaše vlasy hydratované, ale účinne čistí korienky.

Masáž

Keď ste naniesli šampón, pomocou prstov alebo sprchovej kefy jemne stimulujte pokožku hlavy. Tým odstránite odumreté kožné bunky a prebytočný maz, ktorý by mohol spôsobiť lupiny alebo akné na pokožke hlavy. Končekmi prstov dôkladne premasírujte celú pokožku hlavy – doprajte si aspoň 60 sekúnd tejto masáže. Ďalšou výhodou masáže pokožky hlavy je, že podporuje prietok krvi do vlasových folikulov a povzbudzuje rýchlejší a zdravší rast vlasov.

Opláchnite

Vlažnou vodou opláchnite všetok šampón z vlasov, z každej časti. Ak zostanú zvyšky peny na vlasoch, zničíte prirodzený lesk vlasov a budú vyzerať matne. Nepoužívajte veľmi silný prúd vody, ten môže vlasy poškodiť. Opakujte nanesenie šampónu a masáž s opláchnutím ešte raz.

Naneste kondicionér

Časté umývanie vlasov, ale aj vonkajšie prostredie môže vlasy vysušiť, preto je dôležité ošetriť ich kondicionérom. Naneste kondicionér na vlasy vo vzdialenosti zhruba 2,5 centimetra od pokožky hlavy. Jemne ho rozčešte po celej dĺžke vlasov až ku korienkom, nechajte chvíľu pôsobiť a dôkladne opláchnite. Ak ho zle opláchnete, môže spôsobiť svrbenie a odlupovanie pokožky. Ak máte extra husté alebo suché vlasy, ošetrite ich maskou. Kondicionér nechajte pôsobiť na vlasoch najmenej 5 minút. Na rozčesanie použitie hrebeň so širokými zubami.

Sušenie

Rukami vytlačte z vlasov prebytočnú vodu, ale dávajte pozor, aby ste vlasy neťahali ani nekrútili. Mokré vlasy sú najkrehkejšie, stačí jemné stlačenie a poškodia sa. Potom ich zabaľte do uteráka z mikrovlákna. Ak sa chystáte vlasy ďalej upravovať, pred použitím žehličky alebo natáčok sa uistite, že sú 100 % suché. Použitie horúcich nástrojov na vlhké vlasy ich poškodí. Najlepším spôsobom je nechať si vlasy prirodzene vyschnúť na vzduchu.

Foto: profimedia, instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaderník Meghan Markle prezradil tajomstvo: Ako si správne umývať vlasy?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti