tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Alojz Baránik (SaS).
Alojz Baránik (SaS).Zdroj: tasr

Baránik so Sulíkom: Žilinku chráni mafia aj v parlamente. Kým sa ho nezbavíme, nebudeme právny štát!

Úprava paragrafu 363 Trestného poriadku v parlamente znovu neprešla. Tak ako minulý týždeň poslanci nezahlasovali za návrhy z dielne OĽANO, dnes podobný návrh neprešiel ani liberálom. Očakáva sa, že neprejde ani obdobná novela z dielne poslanca Tomáša Valášeka.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Alojz Baránik (SaS).
  2. Šéf Sme rodina Boris Kollár
  3. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Nezaradený poslanec NR SR Tomáš Taraba.
  6. Predseda strany SaS Richard Sulík.

Alojz Baránik zo SaS na tlačovej konferencii poznamenal, že nimi navrhovaná zmena sa nemala dotýkať len samotného paragrafu363, ale mala i výrazne obmedziť právomoci generálneho prokurátora. Podľa saskárskeho „experta na právo,“ len keby sme to dosiahli, môžeme sa nazývať právnym štátom.

Matovič sa musí zodpovedať!

Povedal taktiež Baránik, s tým, že to bol práve on, kto na svojej „protikorupčnej kandidátke“ dotiahol do parlamentu ľudí, ktorí dnes hlasovali proti. OĽANO podľa neho kompletne stratilo protikorupčný naratív.

Sulík čaká na vyvodenie zodpovednosti

Zo strany OĽANO na adresu svojho koaličného partnera – hnutia Borisa Kollára, ktoré napriek tomu, že je koaličnou stranou, zmeny týkajúce sa GP v parlamente dlhodobo blokuje. Śéf Sme Rodina sa minulý týždeň vyjadril, že sa tak deje pre „hanebné pomery v justícii, polícii a na ÚŠP Daniela Lipšica.“ Práve preto Slovensko potrebuje mať silnú generálnu prokuratúru.

Predseda liberálov sa na tlačovej konferencii vyjadril, že sa v NR SR začalo pekne ukazovať, „kto a čo pečie s mafiánmi.“

Kolíková a odborné neziskovky

Sa ako bývalá ministerka spravodlivosti vyjadrila, že parlament dnes nevypočul vôľu odbornej verejnosti – a to neziskové organizácie Zastavme korupciu a Via Iuris, ktoré spoločne zaslali poslancom spoločnú petíciu, v ktorej vyzývali poslancov, aby hlasovali správne, teda proti Žilinkovi.

Samotný §363 pritom priniesol do slovenského trestného poriadku Lipšic a existencia GP, ako i jej právomoci, patria k podstatným pilierom demokracie.

Odvolávanie Matoviča

Richard Sulík v opdovedi na novinárske otázky oznámil, že pred zajtrajším odvolávaním Igora Matoviča z postu ministra financií, „nebude kuť žiadne pikle.“ Podotkol, že všetci poslanci by mali hlasovať podľa vlastného svedomia a uváženia.

Zdroj: TK SaS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránik so Sulíkom: Žilinku chráni mafia aj v parlamente. Kým sa ho nezbavíme, nebudeme právny štát!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku