eReport.sk
Vojaci kráčajú okolo zničených ruských tankov v ukrajinskom meste Buča Foto: tasr

Prekvapivý odkaz Ukrajincov: Neponúkajte nám prímerie!

Ruská vojenská invázia na Ukrajinu už stála životy tisícok vojakov na oboch stranách, ale aj ukrajinských civilistov, vrátane detí. Napriek tomu si Ukrajinci postavili hlavu a Rusom posielajú jasný odkaz – Neponúkajte nám prímerie!


Poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, Mychajlo Podoľak, dnes uviedol, že jeho krajina neprijme žiadne prímerie, kým sa všetci ruskí vojaci nestiahnu. Podľa TASR o tom informovala tlačová agentúra AP.

Ukrajina nemá záujem o nový ’Minsk’

Štvrtkové vyhlásenie Podoľaka, ktorý sa zúčastnil na niekoľkých kolách rozhovorov s Ruskom, odráža čoraz istejší postoj Ukrajiny, ktorá v bojoch proti ruskej ofenzíve dosahuje faktickú patovú situáciu. „Neponúkajte nám prímerie – to nie je možné bez úplného stiahnutia ruských vojakov,“ napísal Podoľak na Twitteri. „Ukrajina nemá záujem o nový ’Minsk’ a obnovenie vojny o niekoľko rokov,“ dodal a narážal tým na mierovú dohodu z roku 2015 pre východnú Ukrajinu, ktorú sprostredkovali Francúzsko a Nemecko, a ktorá bola podpísaná v bieloruskom hlavnom meste Minsk.

Kým Rusko nebude ochotné úplne uvoľniť okupované (ukrajinské) územia, naším rokovacím tímom budú zbrane, sankcie a peniaze.

Mychajlo Podoľak, hovorca ukrajinského prezidenta Zelenského


Podobné vyhlásenia mali nedávno viacerí ďalší ukrajinskí predstavitelia. Podoľak nespresnil, čo znamená „úplné“ stiahnutie ruských vojakov. Doplnil ešte, že „kým Rusko nebude ochotné úplne uvoľniť okupované (ukrajinské) územia, naším rokovacím tímom budú zbrane, sankcie a peniaze“.

Bude vás zaujímať:

  1. Na satelitnej snímke pohľad na budovy oceliarne Azovstaľ v Mariupole na Ukrajine 12. mája 2022.
  2. Policajti si prezerajú materiálne škody po ostreľovaní ruskou armádou v Kyjeve vo štvrtok 24. februára 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prekvapivý odkaz Ukrajincov: Neponúkajte nám prímerie!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti