eReport.sk
Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!
Bývalý prezident Policajného zboru (PZ) SR Štefan Hamran. Foto: tasr

VIDEO Hamran v apríli oznamoval „veľký zločin“ v súvislosti s VS. Polícia doteraz nikoho neobvinila


Jeho chlapci vtedy porušili zákon. Prezident pani magisterky to vtedy bohorovne obhajoval s tým, že „tu ide o verejný záujem.“ Či je vo verejnom záujme aj to, aby vyšetrovatelia, ktorí majú zákon chrániť, ho porušovali, na to si milý čitateľ, odpovedz sám. Alebo by ti mohla odpovedať pani magisterka. Pre TASR informovalo o „posune“ v kauze Vojenského spravodajstva(VS) Prezídium Policajného zboru. A tak sa spolu vrátime aj k výrokom prezidenta pani magisterky.

Toľko „dôkazov“ a žiadne obvinenie?

Polícia v prípade vyšetrovania nehospodárneho nakladania s majetkom vo Vojenskom spravodajstve (VS) v rokoch 2015 až 2020 zatiaľ nikoho neobvinila. Pre TASR to uviedli z oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru.

„V predmetnej veci sú vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry vykonávané potrebné procesné úkony smerujúce k objasneniu veci. Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe,“ skonštatovala polícia. V súčasnom štádiu vyšetrovania nie je podľa nej možné poskytnúť podrobnejšie informácie.

Prezidentkin prezident

Verejnosť vtedy ešte predtým, ako informoval Brannobezpečnostný výbor NR SR, „uviedol do obrazu“ Štefan Hamran.

Keď oznámil, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetruje podozrenia v súvislosti s nehospodárnym nakladaním s majetkom vo Vojenskom spravodajstve (VS). Ktoré sa malo týkať obdobia rokov 2015 až 2020. 

Pripomenúť si treba, že ako šéf PZ SR má pán Hamran oprávnenie a povinnosť predstúpiť pred daný výbor. Verejnosť majú ale informovať Orgány činné v trestnom konaní. A k nim sa policajný šéf podľa žiadneho zákona, neradí. Nevadí.. veď je už z toho obyčaj, nebolo to po prvýkrát a zrejme ani posledný.

Jeho chlapci vtedy porušili zákon

A pripomeňme si aj to, že podobne, ako keď sa „naši chlapci“ snažili nezákonne dostať k utajeným prílohám v spisoch svojich dvorných kajúcnikov, na Okresnom súde Bratislava III. , problém vystál aj v tejto kauze.

Vyšetrovatelia totiž zaistili aj materiály obsahujúce utajované skutočnosti. Takže nemali zo zákona nárok sa s nimi oboznamovať. Samozrejme, najhorší vtedy bol NKÚ a NBÚ, ktorí bili na poplach. A tvrdili takú nehoráznosť ako nedávno odvolaný Ivan Šimko, „že naši chlapci“ nemôžu ochraňovať zákon tak, že ho budú porušovať.“

 „Verejný záujem si vyžaduje, aby orgány činné v trestnom konaní tieto veci preverili,“ zdôraznil. Poukázal na viac ako 22-miliónovú škodu a už zaistených vyše 12 miliónov eur. Zadržané boli štyri osoby a vykonaných viacero prehliadok.

„Ako podotkol, NBÚ nie je útvar oprávnený vykladať Trestný poriadok a nie je ani z aplikačnej praxe. Poznamenal, že spochybňovaný vyšetrovateľ vedie aj vyšetrovanie vo veci podozrenia zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny na NBÚ,“ uviedla vtedy TASR.

(Ak by ste si chceli zaspomínať na všetky vtedajšie vyjadrenia pána Hamrana, stačí si zapnúť vyššie uvedené video. )

Bublina

Nuž, Pán Hamran zase nie je oprávnený informovať o veciach, o ktorých majú zo zákona právo informovať len OČTK. A nie, ani akýsi „verejný záujem“ nie je viac ako dodržiavanie zákona.

Prezidentkin prezident v apríli napriek tomu informoval verejnosť o obrovskom zločine. Vravel o tom ako o hotovej veci. Plnom priehrští dôkazov. Z toho mnohé z nich, „elitní“ získali tak, že porušili zákon. Až takú veľkú obetu priniesli! Zjavne to ale nestačilo.

Lebo, keď sa vrátime na začiatok tohto príbehu, zopakujeme si dnešného vyhlásenie P PZ SR: „Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe.“

Zdroj: Startitup – youtube, TASR

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hamran v apríli oznamoval „veľký zločin“ v súvislosti s VS. Polícia doteraz nikoho neobvinila

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: