eReport.sk
Hamran pre Startitup
Zľava prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran, minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: tasr

Kollár zúri: Karas s Mikulcom musia okamžite konať a ospravedlniť sa za nezákonný postup Kolíkovej a NAKA!

NAKA i Kolíková konali nezákonne! V prípade, kedy sa „naši chlapci zastavili“ na Okresnom súde Bratislava III a žiadali od sudkyne a predsedu súdu, aby im bola vydaná utajovaná príloha k spisu dvoch známych kajúcnikov. Vtedajší predseda OS BA III tak urobiť odmietol. Za čo ho Mária Kolíková, ktorá vtedy šéfovala rezortu spravodlivosti, odvolala. Vraj pre „nezákonný postup a nezvládnutie manažérskych postupov.“ A Čurillovci nelenili tiež. Spísali realizačný návrh na začatie trestného konania. Dnes o prípade rozhodovala i Súdna rada SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Najlepším biznisom je byť kajúcnik
  2. Nie je zločin ako zločin
  3. Lipšicove fantazmagórie
  4. Prieskum hlasu ľudu

Rozhodnutie Súdnej rady SR

„Postup sudcov a predsedu OS Bratislava III, ktorým odmietli vydať vyšetrovací spis a jeho utajovanú prílohu na základe výzvy na vydanie veci orgánu činnému v trestnom konaní, pričom neboli zbavení mlčanlivosti a ani povinnosti zachovávať utajované skutočnosti v tajnosti, bol plne v súlade so zákonom,“ skonštatovala Súdna rada SR vo svojom uznesení.

Reagovala ním na Fittov podnet, ktorý sa týkal možného ohrozenia nezávislosti súdnej moci v súvislosti s postupom príslušníkov NAKA.

NAKA nie je nad zákonom!

Súdna rada SR pripomenula, že pravidlá ochrany utajovaných skutočností a manipulácie s utajovanou skutočnosťou sa musia dodržiavať bez výnimky. A to aj pri aplikácii jednotlivých inštitútov Trestného poriadku orgánmi činnými v trestnom konaní a súdmi v ktoromkoľvek štádiu konania. 

„Neexistuje žiadna výnimka, ktorá by umožňovala osobe viazanej povinnosťou mlčanlivosti o utajovaných skutočnostiach poskytnúť informácie orgánu činnému v trestnom konaní alebo súdu, bez predchádzajúceho oslobodenia od tejto povinnosti,“ zdôraznila.

NAKA i Kolíková konali nezákonne!

K dnešnému rozhodnutiu Súdnej rady SR sa na sociálnej sieti vyjadril i šéf parlamentu a predseda strany Sme Rodina, Boris Kollár. A servítku si pred ústa rozhodne nekládol.

„Očakávam od ministra spravodlivosti okamžité ospravedlnenie za nekompetentné konanie ministerky Kolikovej. A požadujem plnú rehabilitáciu odvolaného predsedu súdu. Rovnako preňho žiadam finančnú kompenzáciu. Taktiež očakávam, že minister Mikulec vyvodí voči nezákonnému postupu polície patričné kroky. A kompetentní sa budú za tento útok na nezávislé súdnictvo plne zodpovedať!,“ napísal.

Záverom

Zaujímavé bude iste sledovať vyjadrenia Matoviča, Mikulca i Lipšica. A tiež Zuzany Čaputovej, ktorá sa v rámci svojho apolitického výkonu funkcie, verejne „našich chlapcov Apačov“ zastávala. Ostatne, v inej ich kauze, kedy chceli „neškodne zapáliť auto“ vyšetrovateľke Santusovej, ich zastupuje jej exporadca JUDr. Peter Kubina. Zdá sa, že čoskoro bude mať o prípad naviac.

Zdroj: tasr, FB B.Kollár


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár zúri: Karas s Mikulcom musia okamžite konať a ospravedlniť sa za nezákonný postup Kolíkovej a NAKA!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php