eReport.sk
FOTO TASR - Pavol Zachar

Je to na Čaputovej. Visolajský dúfa, že prezidentka ešte dnes podpíše zvýšenie platov lekárov

Šéf Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský verí, že prezidentka Zuzana Čaputová podpíše ešte počas stredy legislatívu, ktorá má priniesť vyššie platy lekárom aj zmeny v odmeňovaní zdravotníkov. Zákon definitívne odhlasovali poslanci Národnej rady (NR) SR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Moc a peniaze patria k sebe?
  2. Taraba hovorí o dôležitosti sobotného referenda

„Aj po včerajšom prejave, kde prezidentka podporila zmeny, aj čo sa týka vzdelávania lekárov, tie nevyhnutné zmeny, tak ako to ona pomenovala, verím, že získame jej podpis,“ povedal Visolajský po hlasovaní. „Len čo sa podpíše memorandum, spracujeme to, zajtra nastupujeme všetci do práce,“ doplnil podpredseda LOZ Miroslav Mendel.

Odborárov to teší

Odborárov podľa Visolajského teší, že sa po tlaku lekárov dosiahlo zvýšenie miezd aj pre všetky ostatné zdravotnícke profesie v nemocniciach. „Dnes poslanci odhlasovali aj to, čo sme vydobyli, aby sa uznávalo 30 rokov praxe, bude to tak pre všetkých zdravotníkov,“ priblížil.

Poslanci v stredu schválili zvýšenie platov lekárov. Zároveň prijali i pozmeňujúci návrh, ktorým sa zmení doba odmeňovania za odpracované roky praxe aj ostatným zdravotníkom. Predĺži sa z 20 na 30 rokov. Plénum odsúhlasilo i zmeny z výborov týkajúce sa vzdelávania zdravotníkov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je to na Čaputovej. Visolajský dúfa, že prezidentka ešte dnes podpíše zvýšenie platov lekárov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti