eReport.sk
Daniel Lipšic počas disciplinárneho konania na Najvyššom správnom súde SR 28. apríla 2022 v Bratislave.
Daniel Lipšic počas disciplinárneho konania na Najvyššom správnom súde SR 28. apríla 2022 v Bratislave. Foto: tasr

Je to absolútna lož! SIS sa ostro ohradila proti Lipšicovi


Slovenská informačná služba zvyčajne nereaguje na rôzne vyhlásenia verejných predstaviteľov, ale vzhľadom na závažnosť tvrdení špeciálneho prokurátora útočiacich na spravodajskú službu a na skutočnosť, že zazneli na pôde Národnej rady Slovenskej republiky, nemáme inú možnosť. Špeciálny prokurátor počas prezentácie svojej správy v parlamente uviedol lživé tvrdenia o tom, že SIS má brzdiť trestné stíhania podliehajúce dozoru Úradu špeciálnej prokuratúry.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Je rozhodnuté!
  2. fico si podal lipšica
  3. Bojovník Juraj nikam neodchádza
  4. Hamran zavádza a klame

Tieto tvrdenia služba verejne označuje za absolútnu lož, a preto vyzývame špeciálneho prokurátora, aby takéto tvrdenia aj podložil a ukázal verejnosti, o čo opiera svoje útoky na spravodajskú službu.

Ide o bezprecedentný útok

Takúto výzvu musíme verejne adresovať aj preto, že ide o bezprecedentný útok predstaviteľa jedného štátneho orgánu na iný štátny orgán a ako taký, žiaľ, prispieva k podkopávaniu dôvery občanov v štátne orgány, čo považujeme za neprijateľné a absolútne nezodpovedné zo strany špeciálneho prokurátora.

Nenesieme žiadnu vinu

Slovenská informačná služba nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP a nemá žiadne zákonné možnosti tieto konania brzdiť alebo inak ovplyvňovať. Informovala hovorkyňa Slovenskej informačnej služby Simona Svítková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je to absolútna lož! SIS sa ostro ohradila proti Lipšicovi

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: